Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од The`bItCh, 12 март 2006.

 1. KamenLaden

  KamenLaden

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  436
  Допаѓања:
  62
  Де бе, никој ли нема направено трансплатација...?
   
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.758
  Допаѓања:
  13.503
  Трансплантација, али во топ 5те европски болници и доктори како пример Бисанга во Белгија или еден арап не ми текнува името во Канада. Гуглајте го Димитар Бербатов поранешен фудбалер на Јунајтед да видите првокласни резултати, али кошта од 15К евра па нагоре.
  Овие за 2-3 илади евра шо ги прават во Турција ти се Антонио Милошевски стил, све видим само коса не видим.:pos:

  Еве го Бербатов ...

  berbatov.jpg
   
  На Derp и Sungerot Bob им се допаѓа ова.
 3. KamenLaden

  KamenLaden

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  436
  Допаѓања:
  62
  Не е само Бербатов има мноогу примери од познативе личности... ама мене ме интересира конкретно за кај нас, во нашиве болници како работат...
   
 4. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.758
  Допаѓања:
  13.503
  За кај нашите болници најпаметно ќе ти биде да најдеш човек од прва рака шо ќе ти објасни и ти самиот да видиш резултати, на се друго не верувај додека не видиш самиот.

  Јас од лично мое искуство можам само да ти кажам не фрлај пари по никакви препарати, поарно оди стај ги на рулетот црвено/црно отколку да купуваш шампони лосиони апчиња бели лукови или незнам какви други срања. Значи кратко и јасно ... НИШТО НЕ ФУНКЦИОНИРА!!! Уште гомно од женско бебе немам ставено на главата, се е жива превара и лага.
   
  На t20p18, Ilumious и peac+tapanar им се допаѓа ова.
 5. peac+tapanar

  peac+tapanar музицар

  Член од:
  22 јануари 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  10
  Imav porano eden prijatel na fb so raboti vo malta,skoro i da nemase kosa.pa rece tamu za 450 mu presadile ama ne po fue metoda,tuku kako kosata ja poracuvale preku internet i ja vsaduvale na praznite mesta,znaci nisto ne vadat od tebe.davale 3 god garancija deka nema da padne.sega ima bujna kosa so siski napred ama u zivo ne sum go videl samo na sliki:)
   
 6. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.430
  Тоа мислам дека е онаа коса како имплант што е. Што ја лепат на твојот скалп.
   
  На Del Boy и peac+tapanar им се допаѓа ова.
 7. Brandoni

  Brandoni

  Член од:
  17 мај 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Imam 18 godini zabelzeav proretcuvanje na kosata no nemam zalistoci toa e preku cela kosa osven toa koga ke pominam so rakata 3-4pati posilno niz kosata pagaat po pet sestt vlakna,kosava ja nosev 2 godini malce podolga I otkako zabelezav proretcuvanje ja istriziv pokratko pomos,sovet?
   
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Derp

  Derp

  Член од:
  20 септември 2017
  Мислења:
  173
  Допаѓања:
  228
  И јас сум со истата мака. :icon_mrgr: Шо немам пробано и јас.
  Нешто шо стварно и делува на косава е рицинусово масло за коса и рендан лук. Че си ја завиткаш глата со еден најлон и че стојш така еден сат мин. Резултати има одма верувајте. :anco:
  Троа скалпот и косата че ти мириса на лук, ама вреди за сите пари.
   
  На t20p18 и Sungerot Bob им се допаѓа ова.
 9. Skorp

  Skorp That guy....

  Член од:
  30 јуни 2010
  Мислења:
  792
  Допаѓања:
  776
  http://www.injertocapilar.com/English/index.htm

  Јас тука планирам да одам. Ко што читав на нет... докторов бил еден од најдобрите у европа. Се чекало и по неколку месеци ама вредело... така барем по форумиве пишуваат.
   
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Derp

  Derp

  Член од:
  20 септември 2017
  Мислења:
  173
  Допаѓања:
  228
  Според искуствата на странава, доста успешно делува.
  https://vimeopro.com/user23345553/norwood-5-6-7/video/89244384
  Овој кизнај шо пари има платено.. 13.300 FU's
  За мене 4000 доволни се. :pos:
  А шо пари е 1FU, имаш прашано?
   
 11. Skorp

  Skorp That guy....

  Член од:
  30 јуни 2010
  Мислења:
  792
  Допаѓања:
  776

  Dr. Lorenzo is 6 GBP for the first 1,000 grafts and 4 GBP for all grafts thereafter.

  Скапо е али не ми се ризикува со Турција или кај нас.
   
 12. Bobi FCB

  Bobi FCB

  Член од:
  27 ноември 2008
  Мислења:
  5.351
  Допаѓања:
  3.638
  Пиши од прилика колку се става рицинусово масло а колку лук и колку време треба да отстои смесата пред да се аплицира на косата.
   
 13. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.655
  Допаѓања:
  14.291
  Храни се здраво. Масовно конзумирај зеленчук (особено пиперки). Избегнувај секаков вид на пороци (не само алкохол, дрога и цигари, туку и модерна технологија и коцкање). Спортувај. Спиј редовно. Пиј вода. Грижи се помалку.
  Помоли се на Бога да ти даде сила да се помириш со работите кои не можеш да ги промениш (1), да ти даде храброст за подобрување на работите кои можеш да ги промениш (2) но и да ти даде памет да ги распознаваш кои работи се 1 а кои 2 :)
   
  На peac+tapanar и devilko им се допаѓа ова.
 14. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.746
  Допаѓања:
  2.801
  ...инаку дихидротестостеронот- ДХТ нели, како метаболит на тестостеронот кој се формира под дејство на ензимот 5-алфа редуктаза е еден од виновниците за машката ќелавост, така да се биде вистинско машко треба нели да се има „доволно “ машки хормон тестостерон кој ете како резултат на разградување се создава нештото што го уништува фоликулот на влакното и ете ти ќелавост! :toe:
   
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. KamenLaden

  KamenLaden

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  436
  Допаѓања:
  62
  А што мислите за новата метода што ја прави Дадар? Нешто како "тетовирање" кое многу добро изгледа... (за тие што незнаат, видете го Адријан Гаџа)
   
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: