Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Све на нормала , сементацијата беше покачена но сепак во нормала ... Може за фолна да ми објасниш што е?
Фолна киселина, б витамин. Активна фолна е онаа која ти треба ако имаш мутација на ген (MTHFR околу 25% од луѓето го имаат овој проблем) се вика methyl folate или само folate зависи од типот на суплемент, folic acid е она што треба да се избегнува.

Како што реков, порачај користи па после врати се на темава. Друга препорака, да намалиш на минимално ниво храна од животни.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ја не,али сериозно размислувам за тоа. Сега има и друга техника,погледнете го видеово ве молам,и кажете мислење.
Разгледај неколку страни наназад во темава, баш и некој друг член прашуваше за овие импланти. Кај нас мислам дека ги прават во Anti Aging Center by Promoitalia, но незнам колку е добро за кожата со оглед на тоа дека таа дише, а тоа истото зависи од материјалот од кој е направена. Но во секој случај тоа не е трајно решение.

па со оглед на цената на пресадувањето,и веројатноста да ти се фати посаденото,на кратки патеки ова е решението.
Пресадувањето е премногу скапо, процесот на заздравување бара малку трпение, а истата процедура треба да се повтори неколку пати ако сакаш да се добие густа коса. Исто така слушнав дека и терапија во вид на апчиња оди за време на растот на косата, но незнам колку е ова точно. Но затоа трансплантацијата на коса ти гарантира нови влакна кои повторно нема да паднат.

Решението е шишање кратко и ич не се замарај со тоа.
Верувај другар дека не е тоа решението, било гледано и од аспект на тоа дека влакното ќе се задебели и од аспект на тоа дека така подобро ќе изгледаш и нема да се замараш. Не стои секому избричена глава. На крупни мажи, подобро телесно развиени, со изразена долна вилица и остри црти на лицето, можеби ќе му стои, но на слаб, бел човек, со поизразена челна или темена коска таквата коса може да му направи само изглед на болен човек или едноставно да му ја убие самодовребата. Затоа се бара решение за келавоста.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Има ли некој што успеал да ја задржи косата кога почнала да му опаѓа или се е само губење време?
Ако успеал ве молам споделете што ви помогна во тоа...
Фала однапред
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Има ли некој што успеал да ја задржи косата кога почнала да му опаѓа или се е само губење време?
Ако успеал ве молам споделете што ви помогна во тоа...
Фала однапред
По мое мислење доколку се забележи нагло пагање на косата и тогаш не се превземи нешто , тогаш е чудо да ти порасне нова коса кај што си окелавел :(
Јас почнав да пијам Бетавитет ( тоа се таблети пивски квасец , со фолна киселина , б комплекс ) По препорака од еден дечко од форумов кој ми препорача фолна киселина да пијам , затоа ги зедов овие , за еден месец ке пишам резултати .
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
По мое мислење доколку се забележи нагло пагање на косата и тогаш не се превземи нешто , тогаш е чудо да ти порасне нова коса кај што си окелавел :(
Јас почнав да пијам Бетавитет ( тоа се таблети пивски квасец , со фолна киселина , б комплекс ) По препорака од еден дечко од форумов кој ми препорача фолна киселина да пијам , затоа ги зедов овие , за еден месец ке пишам резултати .
Ај те молам пиши како си задоволен..
 
Член од
18 март 2017
Мислења
33
Поени од реакции
6
Колку кошта 5 % Пилфуд и отприлика колку би траело едно паковање?
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Има ли некој што успеал да ја задржи косата кога почнала да му опаѓа или се е само губење време?
Ако успеал ве молам споделете што ви помогна во тоа...
Фала однапред

Po mene samo gubenje vreme, i site kapsuli i apčinja što se nudat. Ako ne ti stoi kelavosta togaš najdobro presadi kosa (ako imaš pari se razbira). Transplantacii vršat vo Turcija, Ungarija, počnaa i vo Srbija. evo ti kontakt podatoci od edna ordinacija kad se primenuva tn AHT metod što e možda najdobra procedura:

http://www.ahttransplantacijakose.com/en/contact/
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Eden prijatel od drug grad rabotese u malta i tamu si presadi kosi za 450 evra.ama ne od nego,tuku kako sto mi kaza od prirodna vestacka kosa i mislam davale garancija 3 god:)))
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Eden prijatel od drug grad rabotese u malta i tamu si presadi kosi za 450 evra.ama ne od nego,tuku kako sto mi kaza od prirodna vestacka kosa i mislam davale garancija 3 god:)))
Веројатно тоа се имплантите со коса кои се прилепуваат на келавата површина (за кои се збори на последниве неколку страни), а не трансплантација на коса. Трансплантацијата на коса се прави со свои влакна, многу е поскапа од 450 евра и истата дава трајно постоење на влакното.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom