Руски Јазик

Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
Незнам дали има ваква тема, неможам да најдам.
Во последно време ми треба се повеќе Рускиот јазик. Поради работа и други активности немам многу време за посета на курсеви. Дали знаете некоја програма, независно дали е бесплатна или се плаќа, која помага при изучување на Рускиот?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.014
Пробај со Асимил , не сум сигурен дека има на македонски ама ако не ти е проблем го има на српски !
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
17.660
Поени од реакции
35.900
Најди ја апликацијата Duolingo. Јас чекам да го направат рускиот јазик за да почнам да го учам, до 97% се :)

https://www.duolingo.com/courses
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
Ви благодарам на советите, ќе ги пробам двете :)
 
На врв Bottom