Русија - смена во надворешната политика?

Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Смената на Амур 135 со новиот систем А 235 нодољ е револуционерна новина која во целост ќе успее да ги заштити руските стратешки правци на евентуален нуклеарен удар.
Таа новина во иднина ќе ја диктира и руската надворешна политика.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.082
Поени од реакции
22.127
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Прочитана уште пред некој ден, еден куп неболузни тврдења и искривување на историјата за да се прикажат СССР и Сталин како некакви светци и ослободители во WW2.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.015
https://nationalinterest.org/feature/vladimir-putin-real-lessons-75th-anniversary-world-war-ii-162982
Прочитајте ја оваа статија напишана од Владимир Путин.Се извинувам на англиски е па ако ја има некаде на македонски би сакал некој ако може да ја постира.
Иако Рускиот народ ја дал најголемата жртва и играл клучна улога во победата против фашизмот, тогашната држава водена од Сталин била посмртоносна за Русите од Хитлер, вклучително тука и непотребното жртвување на сопствениот народ во самата војна.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
ova e smesno, duri ne bi go kvlafikuval ni kako propaganda.

realno vo rusija ima pokvaliteten zivot od mkd. daleku e od vodeckite zemji ali da kazes deka ruanda i mongolija imaat pokvaliteten zivot od rusite ti e isto ko da kazes deka pehcevo e las vegas za viena.
Веројатно сметаш дека цела Русија личи на Москва и Санкт Петербург. Да ,ама не.





Ова е вистинската Русија - сиромаштија, беда и нечистотија
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.082
Поени од реакции
22.127
Веројатно сметаш дека цела Русија личи на Москва и Санкт Петербург. Да ,ама не.





Ова е вистинската Русија - сиромаштија, беда и нечистотија

neznam ti kaj si bil i setal ama jas sum bil i vo kaliningrad i vo rostov i samara i sochi... sum bil i vo aziskiot del vladivostok i nahodka...

a sum bil i vo mongolija kade osven vo ulanbator do vcera ziveea nomadski zivot vo satori. denes ima 5-6 grada golemi ko prilep so zgradicki od 3-4 sprata i mocuriste ili pustina okulu niv.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
neznam ti kaj si bil i setal ama jas sum bil i vo kaliningrad i vo rostov i samara i sochi... sum bil i vo aziskiot del vladivostok i nahodka...

a sum bil i vo mongolija kade osven vo ulanbator do vcera ziveea nomadski zivot vo satori. denes ima 5-6 grada golemi ko prilep so zgradicki od 3-4 sprata i mocuriste ili pustina okulu niv.
Neznam kaj e ulanbator, ako moze da mi objasnis brat? Za Ulan Bator sum slusnal.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Веројатно сметаш дека цела Русија личи на Москва и Санкт Петербург. Да ,ама не.





Ова е вистинската Русија - сиромаштија, беда и нечистотија
Многу лоша тактика имаш избрано за пропаганда.Али кај малоумници,ова проаѓа.))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom