Русија - смена во надворешната политика?

Член од
7 декември 2019
Мислења
587
Поени од реакции
762
За Русиве Алмата е тотално во право, вие на ниту еден начин не го демантиравте.
Но Алма џабе си толку начитана, кога од дрвјата не ја гледаш шумата.
Што е разликата од системот кај Русите со нашиов ... Зашто ги критикуваш, кога ти со сета сила се залагаш за истиот систем и истите вредности.
Типично социјалистичко педерче. Еве посликовито во која група на социјалисти спаѓаш- fabian socialism
https://www.youtube.com/watch?v=s9oqgQ16qc8&feature=emb_title

Благодарејќи на "интелектуалците " како тебе, олигархијата цвета со сета сила, а за жал веќе цел свет го има освеоно.
Абе него му е проблем кој ќе му биде господар! Го боли шупакот за системот!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
9.566
Поени од реакции
7.542
Ах бе, дупли јузери, штабски пацови, да ви го даам на сите од штаб да испеете на микрофонов, србо-путин-шешељасти педерчиња...
Она па глупердана ми пишуе за лгбт....има ли поголем лгбт од оној у егзил у Будимпешта? Таков анален утисак ви остаи, уште го љубите. Да ви ги тргне малку ташаци од пред очи, да видите бел ден.
Не викам јас за него ништо... Тука ти кавалот го нудиш на мажи.

Може само кавалов да ти го даам да дувнеш, да посвириш малку, пошо само тоа знаеш.
А у меѓувреме напраи муабет "знаеш ли кој сум јас". сакајќи најверојатно џа го истакнеш својот интелект.... па со оглед на сексуалните апетити што ги гаиш.... и трендот и помодарството во општеството, не е тешко да се заклучи дека си во ЛГБТ нешто....
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.671
Поени од реакции
35.674
Некако многу сте фрагилни на вакви вести, а станува збор за тема у која на дневна база се објавуваат вести од типот - Кина ја стави својата флота под руска команда и сл.
Автоматски споено мислење:

За Русиве Алмата е тотално во право, вие на ниту еден начин не го демантиравте.
Не е у право за некои работи.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
9.566
Поени од реакции
7.542
За Русиве Алмата е тотално во право, вие на ниту еден начин не го демантиравте.
Но Алма џабе си толку начитана, кога од дрвјата не ја гледаш шумата.
Што е разликата од системот кај Русите со нашиов ... Зашто ги критикуваш, кога ти со сета сила се залагаш за истиот систем и истите вредности.
Типично социјалистичко педерче. Еве посликовито во која група на социјалисти спаѓаш- fabian socialism
https://www.youtube.com/watch?v=s9oqgQ16qc8&feature=emb_title

Благодарејќи на "интелектуалците " како тебе, олигархијата цвета со сета сила, а за жал веќе цел свет го има освеоно.
Кој троши толку време да напише толкав текст, внимателно конципиран со енциклопедиски манири... спремен како пропагандистички handbook на апологетите на западнатa "демократија" која е до гуша заглавена во гомната на најкрвавата иделогија во историјата на човештвото....
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
593
Поени од реакции
394
Кој троши толку време да напише толкав текст, внимателно конципиран со енциклопедиски манири... спремен како пропагандистички handbook на апологетите на западнатa "демократија" која е до гуша заглавена во гомната на најкрвавата иделогија во историјата на човештвото....
Пак ќе се повторам, ако имаш факти да го демантираш напишаното, повели.
Тоа кој е покрвав не навлегуваме тука, плус западот други уништуваат, ова русиве самите себеси се уништиле.
Штом уништиш интелектуалната маса, ти останува само со "тињата" да правиш држава. Русите уште 500 години нема да се оправат. Со толку ресурси и територија требаше да се алфа и омега, ама без продуктивен народ тоа ти е.
За жал ф. социјалистите полека успеа да ги освојат и САД, па за некоја година толку и од нив ќе биде. Велам за жал, бидејќи следна ќе е Кина која ќе биде водечка сила, а тие ќе се полоши од претходнава.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
14.935
Напишав погоре.
Седни и прочитај што некој напишал и седни напиши контра-текст со контра аргументи.
Штабска директива ви беше "кога си глуп и немаш одговор, биди агресивен" и пошо сте обезглавени, нема кој да ви го смени чипот.

Kurton, лгбт....у кој контекст на дискусијата ти се? Мислиш дека со тоа остана поентата кај тебе?

Чоекот живеел и живее во Русија и споделува искуства. Ти споделувај искуства од алфа телевизија и КУРир.

У моментот кога меѓу првите држави, ничим изазвана, баш таа РФ не призна под новото име, требаше да исчезнете као прдежи у ветер, пошо се крстевте у некаква нивна "интервенција"....мислам, у која шешељова бајка живеете? Под притисок на ЕУ, паторското говно, нарача пропаганда со која ќе и се удвара на Русија, па дури и мислеше дека ќе се спотера Путин да праќа тенкови да му го спасат шупакот и вие уште таа песна ја пеете. Уште. Шо да дискутира чоек со вас.

Ичкур не ме заболе шо сте налупале со копитата по тастатура. Да си веруете у тоа шо пишуете, ќе се спакувата на воз и ќе идете таму, од Дубаи, од Катар, од Австралија, од Цапари....ќе идете и у обеќана земја путинова ќе живеете.
Автоматски споено мислење:

За Русиве Алмата е тотално во право, вие на ниту еден начин не го демантиравте.
Но Алма џабе си толку начитана, кога од дрвјата не ја гледаш шумата.
Што е разликата од системот кај Русите со нашиов ... Зашто ги критикуваш, кога ти со сета сила се залагаш за истиот систем и истите вредности.
Типично социјалистичко педерче. Еве посликовито во која група на социјалисти спаѓаш- fabian socialism
https://www.youtube.com/watch?v=s9oqgQ16qc8&feature=emb_title

Благодарејќи на "интелектуалците " како тебе, олигархијата цвета со сета сила, а за жал веќе цел свет го има освеоно.
Ти глеам си почнал да ме читаш пак, ама исто глуп си останал.
У кој тоа пост јас сум се залагал за путинизам на територијава? Ти, дај бе, основни поими расчисти таму: социјализам, демократија....изгуглај ако треба...
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
9.566
Поени од реакции
7.542
Kurton, лгбт....у кој контекст на дискусијата ти се? Мислиш дека со тоа остана поентата кај тебе?
У истиот контекст у кој го нудиш кавалот на машко и истовремено ја истакнуваш својата интелектуална величина... Па по патернот што го видов, те сместив кај што припаѓаш... Еве уствари види сам...
Ја шо имам прочитано, толку вошки немаш прибрано на тебе, а смрдиш до овде.

Колку јас имам врска од животот можеш да видиш да проведеш 5 минути со мене, да видиш како работам, каде работам, со какви луѓе движам и како го проаѓам времето. Исфрустриран партиски пацов од битолско село шо нема пари месец да закрпи и п нема со очи видено ако ми е репер у животов, одам да е џитнам од кулава у комшии.

Може само кавалов да ти го даам да дувнеш, да посвириш малку, пошо само тоа знаеш.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Чоекот живеел и живее во Русија и споделува искуства. Ти споделувај искуства од алфа телевизија и КУРир.
Човек кој живеел и живее во Русија, а има такво мислење за Русија, или е мазохиста или е платен да го наштима мислењето....
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
14.935
Платен?
Да седне некој да куца е-книга шо никој нема да ја прочита? Кој е луд да плати некого за нешто такво? Блогон ако го отворат 1000 луѓе, му доаѓа како премија.

Ја ако решам да дојдам на власт ќе платам некој шо комуницира на ваше едноклеточно ниво: бурек, јавувања на гледачи, козоебачот и слични. Нема да пишувам страници на долго и широко, кога знам дека после три реда ви чури главата, а не па да разберете некоја (недај боже суптилна) порака.

Не е нешто дека не верувате, туку дека неќете да верувате.
Руси сте гледале на филм.
Кој е па теркот дека ако живееш во некоја земја мора да си зацопан у нејзе? Па испаѓа дека е чудо шо овој ја мрази. Знаеш колку Руси живеат во Лондон, Њујорк?....цели квартови....многу дека се луди и мазохисти - ти ги прати сите на психајатар.
 
Член од
21 март 2011
Мислења
2.522
Поени од реакции
1.817
Платен?
Да седне некој да куца е-книга шо никој нема да ја прочита? Кој е луд да плати некого за нешто такво? Блогон ако го отворат 1000 луѓе, му доаѓа како премија.

Ја ако решам да дојдам на власт ќе платам некој шо комуницира на ваше едноклеточно ниво: бурек, јавувања на гледачи, козоебачот и слични. Нема да пишувам страници на долго и широко, кога знам дека после три реда ви чури главата, а не па да разберете некоја (недај боже суптилна) порака.

Не е нешто дека не верувате, туку дека неќете да верувате.
Руси сте гледале на филм.
Кој е па теркот дека ако живееш во некоја земја мора да си зацопан у нејзе? Па испаѓа дека е чудо шо овој ја мрази. Знаеш колку Руси живеат во Лондон, Њујорк?....цели квартови....многу дека се луди и мазохисти - ти ги прати сите на психајатар.
ти бе гнидо плаќаше спонзорирани тектови во британски весници за да јадеш говна против Македонија како ја крадела историјата, оди скри се бе гноју скапан, па нашол уште да се курчи овде.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
9.566
Поени од реакции
7.542
Платен?
Да седне некој да куца е-книга шо никој нема да ја прочита? Кој е луд да плати некого за нешто такво? Блогон ако го отворат 1000 луѓе, му доаѓа како премија.

Ја ако решам да дојдам на власт ќе платам некој шо комуницира на ваше едноклеточно ниво: бурек, јавувања на гледачи, козоебачот и слични. Нема да пишувам страници на долго и широко, кога знам дека после три реда ви чури главата, а не па да разберете некоја (недај боже суптилна) порака.

Не е нешто дека не верувате, туку дека неќете да верувате.
Руси сте гледале на филм.
Кој е па теркот дека ако живееш во некоја земја мора да си зацопан у нејзе? Па испаѓа дека е чудо шо овој ја мрази. Знаеш колку Руси живеат во Лондон, Њујорк?....цели квартови....многу дека се луди и мазохисти - ти ги прати сите на психајатар.
О трактор... Кој кај јас тоа реков дека не е убаво да се живее во Њујорк или на запад... Тие Руси што не сакаат да живеат во Русија и што можат си одат на запад да живеат... И убаво им е.. не се мазохисти. Додека овој глупиот што живеел и живее у Русија уствари се мачи, а безмалку книгивче напишал скоцкано како пропаганден прирачник за луѓе као тебе (без никаква морална тежина) ... спремни да јадат гомна не само за режим туку, каков што е случајот со тебе, проповедаат геноцидни гадости за цел еден народ...

Па уште вреѓа со оној познат комуњарски речник како мизерен мрсул и најдолно „интелектуално“ копито...
Автоматски споено мислење:

Пак ќе се повторам, ако имаш факти да го демантираш напишаното, повели.
Тоа што науката патела во комунизмот, не ги намалува научните достигнувања на Руските научници... Комунизмот е врв на злото во човековата цивилизација, а токму тоа е идеологијата што ова копито ја следи.
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
593
Поени од реакции
394
Тоа што науката патела во комунизмот, не ги намалува научните достигнувања на Руските научници.
Епа истото го збориме, само што доколку не си ја убиеле средната и интелектуална каста ќе имаа многу подобри услови за живот. А да не прифателе мамецот од британците дека колективизмот (комунизам) е најдобриот систем, ќе имаа шанса за подобар развој. Руските научни достигнувања основите им се од Германските, после тоа само се надоградуваат.
Исто и за копитото си во право, или по негово или сите ќе не прати пред стрелачки вод. За жал има доста такви како него и на форумов и во МКД.

Ти, дај бе, основни поими расчисти таму: социјализам, демократија....изгуглај ако треба...
Дај те молам сподели во која западна држава имаш демократија. Онака со пример.

П.с. нов ми е акаунтов, па затоа ти ги читам бисерите што ги пишуваш. Благодарение на една ф.социјалистка со исти сфаќања како твоите, ме немаше едно време. :D
Малку да им фатам сеир на колективистите како тебе и глупостите што ги имаа пишувано и сеуште што ги верглаат.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
3.404
Поени од реакции
2.547
Русија е тоа што е, висок процент на луѓе со морално, религиозно и културно високо ниво, како што кажав во постот што ми беше избришан во Петербург одиш на гости кај девојче она ти покажува што знае да свири на клавир, театрот им е секојдневна активност, додека црквата и православието е начин на живеење, исто така спортот и физичката активност се всадува во деца од најрана возраст, е сега тоа им смета на прозападниве демократии каде све е сведено на индивидуализмот и начин на живот „ дај да кркам-дај да мркам“ без притоа за колективно чуство и морал и се додека е така ке има овие куртони како алмеида кој ке ја шират агресивно таа либерална демократија.
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
159
Поени од реакции
134
Дај те молам сподели во која западна држава имаш демократија. Онака со пример.
Ако не Запад а ни Русија, тогаш ти треба да споделиш која е таа земја според твој терк.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
593
Поени од реакции
394
Ако не Запад а ни Русија, тогаш ти треба да споделиш која е таа земја според твој терк.
Од каде сега по мој терк... Си постојат прецизни дефинирани услови. Не може да кажуваш дека имаме капитализам, кога олигархијата цвета и владее, не може да кажуваш демократија, а живееш во социјалистички систем, не може да кажуваш Русија била супер кога фактите зборат сосема различно.
Уствари ти може да кажуваш и да си веруваш во тоа, ама реалноста си е таа.
Ти што се срамиш да споделиш мислење, на пример интересна слика си постирал за месојадите.

@pixa Не збориме за какви се некои од луѓето. Секаде имаш луѓе и нелуѓе, учени/неучени, вредни/паразити. Зборевме за системот и мнозинството што го прифатило. А тоа со црквата кажува исто што кажува и за оние во џамија :cautious:
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
159
Поени од реакции
134
Од каде сега по мој терк... Си постојат прецизни дефинирани услови. Не може да кажуваш дека имаме капитализам, кога олигархијата цвета и владее, не може да кажуваш демократија, а живееш во социјалистички систем, не може да кажуваш Русија била супер кога фактите зборат сосема различно.
Уствари ти може да кажуваш и да си веруваш во тоа, ама реалноста си е таа.
Ти што се срамиш да споделиш мислење, на пример интересна слика си постирал за месојадите.
Абе остави ти теории, ако нема такви примери во пракса, тогаш нешто не е во ред.
 
На врв Bottom