Рубикова коцка

BountyHunter

нинџа и пол
Член од
29 јануари 2007
Мислења
202
Поени од реакции
10
автокоманда до аристократ има една продавница...80 денари коцка :D една земав, еве 3 месеци кај шо ја врткам, добра е за speed cubing и без модификации. Значи бела е со офарбани коцки, не се лепенки или слично, така ке ја познаете:) мене барем ми го скрати времето од две до пет минути на 50до 80 секунди:D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
автокоманда до аристократ има една продавница...80 денари коцка :D една земав, еве 3 месеци кај шо ја врткам, добра е за speed cubing и без модификации. Значи бела е со офарбани коцки, не се лепенки или слично, така ке ја познаете:) мене барем ми го скрати времето од две до пет минути на 50до 80 секунди:D
Ефтино бе 80 денари. Убаво лизга вртењето? Мака ти е еден ривју да мавнеш на јутуб?
 

BountyHunter

нинџа и пол
Член од
29 јануари 2007
Мислења
202
Поени од реакции
10
предобра е за 80 денари...комотно двојни вртења мојш да направиш...на пример горна и десна комбо:D ае ке видам ако имам утре време ќе направам едно ривју:D ако си скопје мора да одиш да видиш дали има уште таму такви...вреди да се има она нешто
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
предобра е за 80 денари...комотно двојни вртења мојш да направиш...на пример горна и десна комбо:D ае ке видам ако имам утре време ќе направам едно ривју:D ако си скопје мора да одиш да видиш дали има уште таму такви...вреди да се има она нешто
Скопје сум да, мавни скриншот од гугл мапс, изгубен сум ја троа.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
N

NikolaMKD91

Гостин
Како дете имав рубикова коцка никогаш не ја наместив, кога потпораснав малце, средно кога бев низ цело СК по сите џиџимиџарници и продавници за играчки барав рубикова коцка бидејќи старата ја бев изгубил, ама немаше :( Еве сега слушам дека повторно почнале да ги продаваат во Авткоманда, обавезно ќе отидам да си купам една. Па ќе и покажам сега како се работи и мести
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.212
Поени од реакции
7.269
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Како дете имав рубикова коцка никогаш не ја наместив, кога потпораснав малце, средно кога бев низ цело СК по сите џиџимиџарници и продавници за играчки барав рубикова коцка бидејќи старата ја бев изгубил, ама немаше :( Еве сега слушам дека повторно почнале да ги продаваат во Авткоманда, обавезно ќе отидам да си купам една. Па ќе и покажам сега како се работи и мести
Купи?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Каде има во Скопјево да купам асална рубикова коцка?

Нешто вакво барам:



Имам дома чајна шит за 90 денари ама не е тоа-тоа :)


И уште едно прашање, што е подобро: Rubik или Zhanchi и зошто?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Konecno najdov rubikova kocka :) i ja zemav. Epten e dobra na raka i ne se zaglavuva :) 90 den ja plativ u Ciko kaj nas u Tetovo :)
 
Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
Каде има во Скопјево да купам асална рубикова коцка?

Имам дома чајна шит за 90 денари ама не е тоа-тоа :)


И уште едно прашање, што е подобро: Rubik или Zhanchi и зошто?
Во Џамбо има. Видов пред некој ден.
 
Член од
27 декември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
17
ja imam originalnata doma mi ja kupija od BELGARD 1982-3, treba da ja pobaram, inace samo ednas uspeav da ja namestam cela, togas imav 10-12-tin a godini, pred edno 2-3 godini probav da ja mestam nekako ne mi odese 1-starna cela i ostanatite 5strani smo po 2reda, zaglaviv i tolku
 

FtM

Член од
19 февруари 2016
Мислења
65
Поени од реакции
12
Купив една рубикова.
Ги научив алгоритмите, просек брзина ми е две до три минути.
Треба да ја подмачкам, преммогу крцка, ама да соберам нешто пари сакам да земам speed cube а до тогаш подобро да ги совладам алгоритмите и движењето на прстите / рацете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom