Рубикова коцка

Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Има ли некој купено коцка од AliExpress 3x3? Квалитетни ли се, лесно ли се вртат? Има еден куп, ама дали ќе се погоди :rolleyes:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
Еве една ми падна у раце, прв пат местам и после цел ден агонии некако ги наместив сите бели.
Не знам како да ја доредам и највероватно ќе иде у канта пошто слаб сум веќе со живци

Не знам зашто помислив или кај сум видел дека чим една боја си наредил, си ги наредил сите
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Еве една ми падна у раце, прв пат местам и после цел ден агонии некако ги наместив сите бели.
Не знам како да ја доредам и највероватно ќе иде у канта пошто слаб сум веќе со живци
Ќе си отвориш јутјуб и ќе научиш некој од методите за местење.

Инаку ти останува само да ја расклопиш и да ја склопиш правилно :D
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
abe jas sum samo za u ginisovata kniga na rekorde kupiv letovo od dojran rubikova kocka i za belja seuste ja nemam reseno :yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid::popce::popce::popce::popce::popce::popce:
 
Член од
1 ноември 2017
Мислења
66
Поени од реакции
40
Имам јас рубикова коцка. Знам да ја решавам. Рекорд ми е 50 сек. :)
 
Член од
3 март 2017
Мислења
63
Поени од реакции
31
Еве една ми падна у раце, прв пат местам и после цел ден агонии некако ги наместив сите бели.
Не знам како да ја доредам и највероватно ќе иде у канта пошто слаб сум веќе со живци

Не знам зашто помислив или кај сум видел дека чим една боја си наредил, си ги наредил сите
Stara "teorija" e toa deka ako resis edna boja sve si resil , bas i ja ko pocnav da slozuam istoto mi kazuaa , nema toa vrska veruaj , imas na yt mn korisnj tutorijali i site se lesni , ako sakas mozam da ti go pratam toj sto me nauci mene![DOUBLEPOST=1556611199][/DOUBLEPOST]
Имам јас рубикова коцка. Знам да ја решавам. Рекорд ми е 50 сек. :)
Ha rekordot mi bese 42 sekundi gleam sea za minuta ipol edvaj , sum zaborail po nesto...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom