Роналдо vs Меси

Кој е подобар според вас?


  • Вкупно гласачи
    406
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.723
Поени од реакции
9.759
Кој ја отворил оваа тема какво богохулие. Исфорсирано е споредувањето на Роналдо со Меси, демек нешто приближно се добри по квалитет па се прави Роналдо подобар играч од тоа што е. Секој со очи знае кој е подобар, темава малку како да ме потресе. Се читаме после црква, мора да се прочистам после ова.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Само не ми е јасно како не сфаќате дека двајцата се различен профил на играчи и дека е глупо да се споредуваат. Џабе темава, ќе се расправате незнам колку време за глупости, и пак нема никој да докаже кој е подобар. За мене е Роналдо најдобар, за друг е Меси и тоа е тоа.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.007
Поени од реакции
572
Роналдо бе се знај, она џуџето неможи со зверо da се споредува :D
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Кој ја отворил оваа тема какво богохулие. Исфорсирано е споредувањето на Роналдо со Меси, демек нешто приближно се добри по квалитет па се прави Роналдо подобар играч од тоа што е. Секој со очи знае кој е подобар, темава малку како да ме потресе. Се читаме после црква, мора да се прочистам после ова.
Хардкор хејтер4ина со стил :icon_lol:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.017
Поени од реакции
20.759
Ништо нема да се докаже со темава. :)
Се е прашање на вкус. Јас го преферирам Меси. Ама, не можам да речам дека не е тоа и заради тоа што настапува во мојот омилен тим и што Меси со своите неполни 25 години е легенда на клубот! Сруши безброј рекорди, клубски и светски.
П.С.
Се согласувам со тие што велат дека и Иниеста би требало да се спомнува во ова друштво. ;)
--- надополнето: 23 јуни 2012 во 15:23 ---
Уште кога заигра за Манчестер Роналдо го споредуваа со рандом играчи, првин Роналдињо,Кака сега Меси кроз година две со некој друг :)
Тоа е финтата. Меси, пак цело време го споредуваат со Пеле и Марадона. :P
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Меси-Роналдо е како споредба Крал вс Слуга (на терен и надвор од него).

Роналдо е подобар само во воздушните дуели и посилниот шут што го поседува.За другото(пасинг,тимска игра,финиш,техника....) Роналдо не е дораснат на нивото на Меси.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Кој ја отворил оваа тема какво богохулие. Исфорсирано е споредувањето на Роналдо со Меси, демек нешто приближно се добри по квалитет па се прави Роналдо подобар играч од тоа што е. Секој со очи знае кој е подобар, темава малку како да ме потресе. Се читаме после црква, мора да се прочистам после ова.
умееш без очи да пишуваш на компјутер !? :eek: :cuc:
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Уште кога заигра за Манчестер Роналдо го споредуваа со рандом играчи, првин Роналдињо,Кака сега Меси кроз година две со некој друг :)
И не бил подобар ни од Роналдињо, ни од Кака. If we must.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Самарас е најдобар...наркоман на хорс со толку кондиција досеа неам видено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom