Рома vs. Интер 27 Март (сабота)

Рома - Интер


  • Вкупно гласачи
    125
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Тепаме, едноставно со квалитетот на играчите сме светлосни години пред нив. А за менаџерот, ке ги остам тие самите да споредуваат. Само знам дека ке ја пееме ромале ромали. Не се лутејте бе, со Раниери очекувате да тепате?

Знаеш ли ти која е Рома? Знаеш ли ти кого преставува Рома? Вечниот град или римската империја која најдолго владеела од сите други империи, заштитнен знак волчица што значи напаѓаме како глутница волци. Кој ќе се одбрано од такво нешто? А јабитно од се е што римската империја е продолжеток на античките македонци и затоа рома утре ќе ја преставува македонија и не може да изгубиме.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Знаеш ли ти која е Рома? Знаеш ли ти кого преставува Рома? Вечниот град или римската империја која најдолго владеела од сите други империи, заштитнен знак волчица што значи напаѓаме како глутница волци. Кој ќе се одбрано од такво нешто? А јабитно од се е што римската империја е продолжеток на античките македонци и затоа рома утре ќе ја преставува македонија и не може да изгубиме.
Римската империја пропаднала од вандалите, да не испаднат Интер тие вандали утре:) Два пати ја демолираа империјата среде Олимпико, а Пандев ја преставува Македонија така да и он е продолжеток може на античките Македонци:pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Римската империја пропаднала од вандалите, да не испаднат Интер тие вандали утре:) Два пати ја демолираа империјата среде Олимпико, а Пандев ја преставува Македонија така да и он е продолжеток може на античките Македонци:pos:
Не сили го бе... :pos:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Римската империја пропаднала од вандалите, да не испаднат Интер тие вандали утре:) Два пати ја демолираа империјата среде Олимпико, а Пандев ја преставува Македонија така да и он е продолжеток може на античките Македонци:pos:

Вандалите се германско племе, знам јас имаме у мало еден вандал :helou: Да да пандев ај преставува македонија ама сега е од погрешната страна, интер е вештачки клуб сторен од омраза спрема милан, нема свој стадион нема ништо туку само инает и вештачка енергија. Рома е светлината,денес Интер ќе биде изгорен на Олимпико - Олимп - каде живеат Боговите :helou:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Што ви е бе? Какви империи, какви вандали? Да не улетав на час по историја по грешка? :pos2:
Ова е еден од најголемите дерби мечеви во Италија (со оглед на развојот на настаните и најголемо дерби сезонава) и очекувам отворен и атрактивен фудбал од двете страни и нека има многу голови. Мене лично, исходот не ми е многу битен. Можеби од неутрална страна гледано, подобро е да победи Рома за да остане неизвесноста во првенството до самиот крај.:helou:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Decki da ve prasam, posto deneska nema da ima live Roma-Inter (TAKA SLUSNAV) ako moze nekoj da stavi link za da gledame live pozdrav :helou:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Победа на Интер од 1:2
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Вандалите се германско племе, знам јас имаме у мало еден вандал :helou: Да да пандев ај преставува македонија ама сега е од погрешната страна, интер е вештачки клуб сторен од омраза спрема милан, нема свој стадион нема ништо туку само инает и вештачка енергија. Рома е светлината,денес Интер ќе биде изгорен на Олимпико - Олимп - каде живеат Боговите :helou:
оф господе што нема да видам по форумот...интер вештачки,рома светлосен:pos::pos::pos::pos::pos::pos:..не сакам да пишам и јас да ти реплицирам на вакви глупости заради почит кон другите фанови на рома..нека победи подобриот денес...
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
ја ке навивам за интер

за да му се смејам на baze_sk на профил :kesa:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Вандалите се германско племе, знам јас имаме у мало еден вандал :helou: Да да пандев ај преставува македонија ама сега е од погрешната страна, интер е вештачки клуб сторен од омраза спрема милан, нема свој стадион нема ништо туку само инает и вештачка енергија. Рома е светлината,денес Интер ќе биде изгорен на Олимпико - Олимп - каде живеат Боговите :helou:
Немој бе пријател вака...и јас сакам Рома да тепат...ама ти ептен се засили...дан изгорит Рома на сред Олимпико,па да ти е срам да се појавиш на форумов:smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Знаеш ли ти која е Рома? Знаеш ли ти кого преставува Рома? Вечниот град или римската империја која најдолго владеела од сите други империи, заштитнен знак волчица што значи напаѓаме како глутница волци. Кој ќе се одбрано од такво нешто? А јабитно од се е што римската империја е продолжеток на античките македонци и затоа рома утре ќе ја преставува македонија и не може да изгубиме.
:pos: :pos: :pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Рома е светлината,денес Интер ќе биде изгорен на Олимпико - Олимп - каде живеат Боговите :helou:
Некој нека му ја објасни разликата помеѓу Олимп и Олимпико :pos:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ајдееее..... почнавте и да бладате:tapp: каква врска има римското царство со рома со интер, или општо со фудбалот?
еве моја гледна точка на натпреварот. интер има супер тим ама без снајдер сезонава ми се многу млитави. едноставно тој им ја везе играта, исто како што тоа го правеше тоти во рома пред 2-3 сезони едноставно неможеше да се замисли натпревар без него. а пак во нападот ето постигнува погодок од секој 7 удар за разлика од милито кој постигнува погодок многу полесно.пандев и милито знаат да изиграат заедно но се надевам дека ќе успееме да ги запреме :).
во рома пак се враќа тоти (незнам како ќе игра по повредава,веќе има нафрлено килца и не е во старата форма), но затоа тука е баптиста кој се врати во форма,и покажа неколку добри натпревари. очигледно тони ќе биде осамен во нападот а лево крило ќе биде вучинич, што според мене е супер.е сега би сакал да го видам десно менез наместо тадеи ама од раниери ништо не ме чуди (исто како што го извади баптиста за тони на натпреварот со јуве).
сепак интер ќе биде под притисок бидејки секој друг резултат освен победа ќе му даде нова шанса на милан и на рома да го стигнат.
тоа беше од мене нека победи подобриот поздрав:helou:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Знаеш ли ти која е Рома? Знаеш ли ти кого преставува Рома? Вечниот град или римската империја која најдолго владеела од сите други империи, заштитнен знак волчица што значи напаѓаме како глутница волци. Кој ќе се одбрано од такво нешто? А јабитно од се е што римската империја е продолжеток на античките македонци и затоа рома утре ќе ја преставува македонија и не може да изгубиме.
Госпожа, ај прибери си го малиов!
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Еве линк за следење на натпреварот ,подобар нема да најдете :) ,македонска страна е со chat box ,кој сака нека биде таму во 18 ч. :fudbaler:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom