Рома-Милан 29.10.11 - 18:00

Кој ќе биде победник?

  • Рома

    Гласови: 26 34,2%
  • Милан

    Гласови: 42 55,3%
  • Нерешено

    Гласови: 8 10,5%

  • Вкупно гласачи
    76
  • Гласањето е завршено на .

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294

Sat 07/05/11 SEA Roma 0 - 0 Milan
Sat 18/12/10 SEA Milan 0 - 1 Roma
Sat 06/03/10 SEA Roma 0 - 0 Milan
Sun 18/10/09 SEA Milan 2 - 1 Roma
Sun 24/05/09 SEA Milan 2 - 3 Roma
Sun 11/01/09 SEA Roma 2 - 2 Milan
Sat 15/03/08 SEA Roma 2 - 1 Milan
Sun 28/10/07 SEA Milan 0 - 1 Roma
Sat 31/03/07 SEA Roma 1 - 1 Milan
Wed 31/01/07 COI Roma 3 - 1 Milan


имав уште неколку информации ама ме мрзи да преведувам утре нахнадно ќе ги напишам во некој пост :)

 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Мислам дека ќе биде најдобар наптревар за гледање у серија а до сега со многу голови.... Милан има квалитетна и уиграна екипа со многу добра игра у последните 2-3 кола, а и Рома исто така само без спортска среќа :(. Па да се надеваме дека ќе има добар фудбал и се разбира победа на РОМА!!!
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
1-1 конечен резултат според мене.Освалдо и некој гол на Галијани од клупа:pos:како против Лече
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Факт е дека рома се појача и тоа со многу добри таленти кои во иднина ќе газат (нормално кога ќе си одат од рома :icon_lol:) арно ама Кевин Принц сам ќе ги тепа.
Некако не ги гледам рома како фаворити овде, иако играат дома, милан си е милан, увек незгоден и моќен.
Конечен тип 2ка
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Конечен ТИП 2 ... !! Милан го фана ритамот можевте да видите на последните натрпевари .. сега има 1 грижа помалку , не треба да мисли на ЛШ , оти веќе со барса обезбедија 99 % за 1/8 финале ... !! така да нема да се чува за против рома. .. !!
мислам дека 0:2 или 0:3 ќе излезе .. !! :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
1-1 конечен резултат според мене.Освалдо и некој гол на Галијани од клупа:pos:како против Лече
оти има вакви кретенизми на форумов..

За натпреварот очекувам неизвесен меч според моменталната форма Милан е мал фаворит но на вакви дерби натпревари не секогаш победувале тимови кој се во подобра форма или погоре на табелата.
Милан игра во последните натпревари добро,против Лече и Парма одмараа дел од првотомците поради згуснатиот распоред поради тоа ќе треба да играат меч во ЛШ пак во Вторник како што беше вонредното коло во Серија А оваа недела.
Типувам Х или победа на Милан.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
PROBABLE LINE-UPS

AC MILAN

Abbiati
Abate, Nesta, Thiago Silva, Taiwo
Aquilani, Van Bommel, Nocerino
Boateng
Cassano, Ibrahimovic

ROMA

Stekelenburg
Cassetti, Burdisso, Juan, Jose Angel
Perrotta, De Rossi, Gago
Borriello, Bojan, Osvaldo


Editor's Prediction
Roma 1:2 AC Milan
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
оти има вакви кретенизми на форумов..

За натпреварот очекувам неизвесен меч според моменталната форма Милан е мал фаворит но на вакви дерби натпревари не секогаш победувале тимови кој се во подобра форма или погоре на табелата.
Милан игра во последните натпревари добро,против Лече и Парма одмараа дел од првотомците поради згуснатиот распоред поради тоа ќе треба да играат меч во ЛШ пак во Вторник како што беше вонредното коло во Серија А оваа недела.
Типувам Х или победа на Милан.
Абе слушај немој ти на мене кретенизам така можеш дома на твојте.Мое е што ќе напишам во врска со оваа тема а тоа тебе што те боли мене ме заболе.Да беше твојот тим јак немаше да прими 3 гола од Лече за 30 мин.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
1-1 конечен резултат според мене.Освалдо и некој гол на Галијани од клупа:pos:како против Лече


Абе слушај немој ти на мене кретенизам така можеш дома на твојте.Мое е што ќе напишам во врска со оваа тема а тоа тебе што те боли мене ме заболе.Да беше твојот тим јак немаше да прими 3 гола од Лече за 30 мин.
а што да речеме за твојот крајно неатрактивен, непопуларен и мизерен клуб?
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
2-ка Милан оди на победа!!! :D
Ама не треба да се потцени Рома никако ни во најмал случај,така да ќе има добар и атрактивен фудбал спрема мене!! :)
Среќно Римјани :Р
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Абе слушај немој ти на мене кретенизам така можеш дома на твојте.Мое е што ќе напишам во врска со оваа тема а тоа тебе што те боли мене ме заболе.Да беше твојот тим јак немаше да прими 3 гола од Лече за 30 мин.
Твојот тим Фиорентина ли е?ајде ќе ви пуштиме да не испаднете од лигата :(
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Мислам дека ќе биде доста интересен натпревар, Рома годинава покажуват добар фудбал за око али никако немат среќа, во случајов Рома е ранетиот лав :) и мислам дека Рома ќе го добие натпреваров мој тип за овој натпревар 1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom