Романтични комедии-клише, или...?

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Што мислите за романтичните комедии,дали темите кои ги обработуваат се само фантазија од бајките или верувате дека може такво нешто да се случи во реалноста?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Според мене би можело да се случи и во реалност, т.е зависи од карактерот на личноста, дали е склона кон романтики :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Абе да,ама многу од настаните во овие филмови се чиста фикција.Мене ми се интересен жанр,но само како пополнување на времето и фантазирање.Плус,секогаш кога гледам вакви филмови се разнежнувам,а неретко и пуштам по некоја солза :wub::pipi::wub:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мене ми се многу шаблонски(секоја чест на исклучоците).Знам како ќе завршат по само пет минуте глеање.
Еве пример How to lose a guy in Ten days
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
U princip uopshte ne sakam predvidlivi filmovi,a romanticnite komedii najcesto isto zavrshuvaat..Happy End(se razbira)..ama ima edna druga stvar..:wub:I'm a hopeless romantic:wub: takada uzivam da si go pushtam mozokot na pasenje i da fantaziram kao bi izgleala sovrshena vrska:pipi:
 
Член од
10 април 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
Abe MAC)) ne mi se prai nekoj kojznae koj posto ti ako ne gi gledas tie serii ili filmovi jas ne znam koj drug .
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ambasador напиша:
Abe MAC)) ne mi se prai nekoj kojznae koj posto ti ako ne gi gledas tie serii ili filmovi jas ne znam koj drug .
Хехе а ти од кај ме знаеш???
Иначе не ти е тачно ова шо си го пишал не глеам серии
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Sorry sch00lgirl еве ставам иконче :eek:ftopic:
DuFFy напиша:
Tacno e tacno jas sum ziv svedok :):):):)
Леле ми заби нож и грб.Не го очекував ова од тебе:star: :star: :star:
Абе се зезам ама ако уште некој спомне дека глеам серии :pishtoldz :pishtoldz :pishtoldz
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
:eek:ftopic:Добро,не ја отворив темава за препуцавање кој гледа серии а кој не!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paaa jas i ne sum nekoja romanticarka i ne placam na filmovi taka da porado bi gledala nekoja akcija otkolku romanticna komedija...se znae odma sto kje se desi,samo treba da pocekas 10min da viis koj se glavni faci i znaes deka kje ziveat srekjno do krajot na zivotot :) i za zal vo ponovo vreme toa filmovite se ustvari bedna romantika i ocajni finti sto bi trebalo da bitad smeshni ama ne se i na kraj na filmot zalis sto ti prosol 1ipol na gluposti...a za toa dali u zivot moze da se desi nesto ko u filmovite...FILM e FILM taka da ne bi tipuvala na toa deka moze da se desi nesto takvo da cel svet e protiv vas i odednas se se sreduva site megju sewe se zasakuvaat si naogjaat sovrshen partner,dobivaat prekrasni deca so plava viktana kosa i prekrasni plavi oci i se srekjni dodeka smrtta ne gi razdeli...uf ama se vnesov :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
sch00lGirL напиша:
Што мислите за романтичните комедии,дали темите кои ги обработуваат се само фантазија од бајките или верувате дека може такво нешто да се случи во реалноста?
Е добро де има разлика од романтична комедија до романтична комедија.
Има некои нереални, има и некои реални.
Башка зашто да не може да се случи, иако личи на фантазија од бајките?
И онака животот е една голема бајка со многу ликови, фантазија и лаги, па ако сакаме можеме да си ги смениме барем последите 10 страници од неа, и да испадне совршена!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Interesni se ovie filmovi samo da utepas dva saati od debot. Se kurcam sto ne me teraat da razmislam za filmot tuku odma se e jasno i predvidlivo... a i vo vakvite filmovi sekogas akterkite se dobri cuci taka da moze da se kaze deka gi gleam od vreme na vreme!
 

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
Гледам романтични комедии само онака кога сакам да се расположам, иначе во последно време комедииве веќе личат една на друга а во иминњата се разликуваат со по еден збор...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom