Романтика

Член од
9 септември 2022
Мислења
26
Поени од реакции
4
Сите имаме гледано некој филм типот ја чека девојката со чоколада и рози па ја носи во некое ресторанче и накрај гледаат во ноќното небо се губат во ѕвездите и се бакнуваат...
Е сега вакво нешто во пракса е скоро 0%..Темава е за секој да сподели некоја фантазија што ја имал/имала за некоја совршен дејт,годишнина и јас да добијам некоја идеа за мојот случај.
(Накратко би сакал на другарка да и кажам што чуствувам ама фората е да не биде пред час математика него нешто еве овака да испланирам да се потрудам...)
 

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
796
Поени од реакции
3.424
златен, романтики, труд и слично е за личности кои што имаат исти или слични чувства спрема тебе какви што имаш ти спрема нив, а не за некој што не ни знаеш дали те свиѓа или те сака.

у превод, романтики, вложување труд, поклони, ресторани, итн, е за кога веќе си во врска.

едноставно е кај тебе решението, земи ја на школски одмор, напрај моабет и признај и ги чувствата У ЖИВО (не по месенџери, инстаграми и слично), поромантично од тоа нема.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.063
Поени од реакции
13.256
ако ја носиш на базен, да ја учиш да плива или да се нурне, со лева рака под половината а со десна рака директ во меѓуножје, ама нежно со најдолгиот прст :cool:
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
134
Поени од реакции
287
ако ја носиш на базен, да ја учиш да плива или да се нурне, со лева рака под половината а со десна рака директ во меѓуножје, ама нежно со најдолгиот прст :cool:
А ако знае да плива?
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
41
Поени од реакции
15
Сите имаме гледано некој филм типот ја чека девојката со чоколада и рози па ја носи во некое ресторанче и накрај гледаат во ноќното небо се губат во ѕвездите и се бакнуваат...
Е сега вакво нешто во пракса е скоро 0%..Темава е за секој да сподели некоја фантазија што ја имал/имала за некоја совршен дејт,годишнина и јас да добијам некоја идеа за мојот случај.
(Накратко би сакал на другарка да и кажам што чуствувам ама фората е да не биде пред час математика него нешто еве овака да испланирам да се потрудам...)
Излезете некоја вечер, ти начукај се здраво, и на крај ждригнии у фаца. После тоа фатија за коса и акни ја од ѕид повеќе пути, ако ти се врати она е твоја и ќе те сака до гроба. :D П.С ова е цитат од еден скеч на легенданиот Тошо малерот (К-15)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.747
Поени од реакции
359
За почеток, викни ја на кафе на некое убаво, фино место :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom