Романија и Бугарија пет години во ЕУ, а политички и економски на Балканот

Член од
17 декември 2012
Мислења
261
Поени од реакции
172
Бугарија следната година ќе биде најголема економска сила во Европа после Германија....
Што ја направи бе ти Бугарија...од мравка во слон.
Мариќ, ти глуп ли си или да? Ништо од тоа што го постира fmi не потенцира дека Б'лгариjа е некоjа економска сила. Аутсорсинг индустриjа обично е некоjа комбинациjа од мал домашен пазар (истина за нас), мали плати (истина за нас) и добра едукациjа (не сум го забележал тоа кога шетам низ Б'лгариjа). " ... од мравка во слон ... " - ебам те у автоматскиот анти-б'лгарски бот.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мариќ, ти глуп ли си или да? Ништо од тоа што го постира fmi не потенцира дека Б'лгариjа е некоjа економска сила. Аутсорсинг индустриjа обично е некоjа комбинациjа од мал домашен пазар (истина за нас), мали плати (истина за нас) и добра едукациjа (не сум го забележал тоа кога шетам низ Б'лгариjа). " ... од мравка во слон ... " - ебам те у автоматскиот анти-б'лгарски бот.
Сакам да му укажам дека со сите досегашни негови постови Бугарија ја направи веле сила. А кутрата Бугарија едвај на нозе стои. Иста ситуација како нас се. Не се ништо подбри од нас.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Глуп е, а и дволичен. Можеш да тркнеш и до темата бугарски пасош, да видиш како се распрашува за процедурите.
Па по троличен од тебе нема. Се гледа како го бришат подот од тебе во темата Случувања во Македонија.

Јас и за Бојко Борисов и неговото владеење се распрашував, ако ти менува нешто тоа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Па по троличен од тебе нема. Се гледа како го бришат подот од тебе во темата Случувања во Македонија.
Да, ко ќе ми се натртат сите таму ретардирани куртони, лом ме праат со газовите. Врати се, ни фалиш таму.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Сакам да му укажам дека со сите досегашни негови постови Бугарија ја направи веле сила. А кутрата Бугарија едвај на нозе стои. Иста ситуација како нас се. Не се ништо подбри од нас.
Кое от постовите е лага, веднага сум готов да се извинам?
Ако тврдиш,дека Евростат например е лага....
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Владин долг на државите во ЕУ ком Q2 на 2018 година

 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.378
Поени од реакции
544
Невработеност во октомври 5.9% - најниска во последните 10 години во Бугарија.

Извор
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Makedonije e nestabilna teritorija .
Toa e i debilot Z,Z vi ja digna cenata .
Nie ne sme kadarni 40 banditi da utepame ete i 60 i 100 da bea.
Ne pa cevkovod da cuvame ! A nešto u efikasnost na Bugarska Vojska i Policija debelo se somnevam.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Makedonije e nestabilna teritorija .
Toa e i debilot Z,Z vi ja digna cenata .
Nie ne sme kadarni 40 banditi da utepame ete i 60 i 100 da bea.
Ne pa cevkovod da cuvame ! A nešto u efikasnost na Bugarska Vojska i Policija debelo se somnevam.
И во моментот траналканскиот гасовод преминева преку БГ. Не сме имали проблеми за да треба полициja или армиja да интервенират :)[DOUBLEPOST=1543695322][/DOUBLEPOST]
Турски ток никогаш нема да мине покрај Бугарија. ЕУ и САД забрануваат.
Ке поживеем па ке видим.
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Невработеност во октомври 5.9% - најниска во последните 10 години во Бугарија.

Извор
Стрјаскашта тенденција: До 2030 г. 60% от Б'лгарија ште стане демографска пустинја

За 30 години - от началото на новија век до 2030 г. населението на Б'лгарија ште намалее с 1 милион 450 хилјади души, а 42% от хората ште живејат само в шест града. Така 60% от територијата на страната ште се прев'рне в демографска пустинја. Данните са от анализ на фондација "Фридрих Еберт" за демографските тенденции в Б'лгарија.

http://news.bnt.bg/bg/a/stryaskashcha-tendentsiya-do-2030-g-blgariya-shche-namalee-s-blizo-15-mln-dushi

Невработеност 2030: 1%:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom