Ролери

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Скопјани ролаа, сами си донираа пари за скејт парк
Околу петстотини скопјани вчера ролаа од Градскиот парк, низ повеќе улици во градот до кафулето Тренд. На главната трка претходеше ролеријада за дечиња, која стартуваше пред Соборниот храм. Дечињата ролаа 1 ки



Околу петстотини скопјани вчера ролаа од Градскиот парк, низ повеќе улици во градот до кафулето Тренд. На главната трка претходеше ролеријада за дечиња, која стартуваше пред Соборниот храм. Дечињата ролаа 1 километар, а возрасните 3 километри.
Победник на првата ролеријада е Иван Бачовски, за кој неговите другари велат дека дефинитивно е најдобиот ролаџија во градот. Тој за 5 минути извози 3 километри .
"Идејата за ваква трка е супер. Ролери возам веќе единаесет години, а за трката се припремав две недели. Тие две недели, од 5 часот наутро кога е редок сообраќај, заедно со мојот тим ја возевме оваа патека, вели победникот Иван.
Иван доби патување за двајца во Турција. Најбрза меѓу девојките беше Ивана Јовановсја , а најбрзо дете ролер е Ана Ангелова. Сите учесници на ролеријада донираа средства за изградба на скејт паркот во градов. (А.А.)


Колку вие ролате? Јас скоро секој ден... Едноставно зараза ми стана после испитиве :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Многу ролав (и лизгав) пред 6-7 години, но еднаш гадно паднав и решив да ги продадам ролерките. Откако ги продадов лизгав зимскиот период уште 2-3 години, но потоа престанав. Сега почнав да му ги "крадам" новите ролерки на брат ми и полека да се враќам во форма, ама тешко ми иде зошто малку се наоѓа слободно време... Башка, незнам дали е до мене (и мојата улежаност последниве 6 месеци) или до ролерките, ама ужасно ме болат нозете после секое возење.

Одлична рекреација, но Скопје сеуште нема скејт-парк - срамота.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Што е времево само за ролери. Додека ги врзам ролерите може да ми заврне.

Инаку кога е убаво времто обавзно к4-жабар и тоа по 2-3 пати..
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Mnogu sakam roleri, ama nikogas nemav dovolno vreme za da naucam da rolam kako sto treba.
Doduse do sega edno 10 pati najmnogu sum rolal, i super mi bilo, pa i koga sum pagal. Valjda nekoj den, ke mi tekne pak na ovaa zelba, i ke si kupam taze novi roleri i juhuuuuuuuuuuu!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ја ролав и тоа претерано многу до пред 6 години. Пред неколку недели си купив нов пар, само да му се сневиди, дали не ми одговара моделот или сеуште не ми се навикнати нозете, ама после 5 минути ужасно ме болат нозете странично над глуждот кај жилите. Кој е за ролање, бујрум нека прати прајват месиџ!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја сум за точакање, пошто немам ролери
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Леле каков ветер ме фати прееска на патека еј леее едвај се вратив дома. Со мачење.

У пм! Многу се нервирам кога има ветер. Времево е ко зима да се спрема а не лето..
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ја открив цаката за да не ме болат нозете! До местењето на "јазиците" било. Вчера какво ролање сум опнал, од кај жабарот до палас и назад до плоштад, фул спид ахед!

Кој е за ролање нека тртне прајват месиџ!
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
....and what about ROLLER-HOCKEY?????



ima li tuka takvo nesto.....za da se izduvam malce!!!!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Нема, освен сам ако не си поставиш голчиња и се снајдете за пак. Бај д веј, имаш опрема?
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Acid напиша:
Нема, освен сам ако не си поставиш голчиња и се снајдете за пак. Бај д веј, имаш опрема?
YES...I HAVE!!!roleri..zastiti....stapovi...suspensorium(naj vazno)......
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
LouWeed напиша:
Acid напиша:
Нема, освен сам ако не си поставиш голчиња и се снајдете за пак. Бај д веј, имаш опрема?
YES...I HAVE!!!roleri..zastiti....stapovi...suspensorium(naj vazno)......
Ај кажи ми ги димензиите на стапот ако ги знаеш..
 
Член од
24 јуни 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Da ne e rolanjeto kade kje ja trosham energijata.PRAVA STVAR
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
maja напиша:
Da ne e rolanjeto kade kje ja trosham energijata.PRAVA STVAR
Ако си Маја Лазаревска сакам да возам со тебе :D :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom