Ролери

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Возиш? Ако возиш летово на стаза ќе се видиме. Али после 28 мај, до тогаш форсирам и не правам моабет на стаза. Се курчам и бламирам нешто дека тренирам за ролеријада. БТВ, си за во тимот?
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
бајДвеј какви ролери возите?
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Dimitarc напиша:
Возиш? Ако возиш летово на стаза ќе се видиме. Али после 28 мај, до тогаш форсирам и не правам моабет на стаза. Се курчам и бламирам нешто дека тренирам за ролеријада. БТВ, си за во тимот?
epa se gledame i sum... zaso da ne:)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
ShEkicKs напиша:
бајДвеј какви ролери возите?
btw ubai:)... mislam k3 (mojot kiks na Dimitarc so mu kazav:):):))ali epten mi se spie pa i toa se desava...:)... ina4e k2
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
ShEkicKs напиша:
бајДвеј какви ролери возите?
Ја почнав со саломон, сега се кастм ролери на џизма од саломон фрискејт тандер

едит: Сакам да се пофалам.

Саломон фрискејт тандер е џизмата, ја немам оригиналната саломот улошка, ставив една помека, поудобна и не мириса оваа
Лагерите се SKF суви и керамички, не загреваат, не се абек стандард
Шината ми е титаниумска 29 грама е тешка 260мм долга
Тркалите ми се саломон напред 76мм (беа, сега се многу смалени) со 72 шора а позади саломон 80мм (исто така, беа, сега се многу смалени) со 82 шора
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
фрискејтот се добри... извади ги средните две тркала анд ју гот јор селф ан агресив блејдс... џаст кидинг, ќе ги уништиш за месец дена така :icon_mrgr

сакав да зеам такви летово ама немаше бројче за мене :(
...и роцесов не се лоши, мада постар модел иам (с100) ама сега за сега добро ме служат..кутрите тие што све не преживеале

[edit] што си им праел на ролерите бе?! фрикинг ролерштајн :icon_mrgr:icon_mrgr:icon_mrgr:icon_mrgr:icon_mrgr [/edit]
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Со оригиналната шина нема да ги ебеш. Само со таа шината од 250 милиметри, таа од 255 е полесна и потенка, таа ќе ја ебеш
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
како и да е фитнес ролери си се фитнес (и не би ги уништила за гриндање ор уотевер)...агресив се мх мх мх.. да се здгтнам до парички и да си купам ремз... ама сега некако неам мерак за тоа... нема скејт парк... нема нишо...срамота, главен град без скејт парк :icon_evil
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Ние си имаме стаза. Закон ни е. Башка не се фитнес! Тие се направени поише за финти а не за скокање. Трпат се освен скокови, а и скокови трпат
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Dimc доста се фалиш, те изедоф на стаза тогаш :))))))))))))))))) хаха, ај у сабота возиме, топло ќе биде
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
Dimitarc напиша:
Трпат се освен скокови, а и скокови трпат
фрискејтот? не да трпат..имам скокнато седум скали со фрискејт..исто ко да паѓаш на воздушни перничиња :)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
шо знам, ја со страта шина и старите лагери и старите тркалца, т.е. кога беа фрискејт ги скокнав кабрио скалите, не знам кој се. Малце забегуваат дека задните трклца се поголеми, ама се трпи
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
лее знаете што сакам да напраам..ептен сакам да си го напраам кејфот и да се спуштам по патеката од средно водно (ама само да нема коли :) ) ролери у ранец, се качувам до средно водно, пауза џа бу... и после правец по удолницата :)

...ама тоа ќе го оставиме за некои подобри времиња...
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
ја се имам спуштано од панорама, кога има коли. Знаеш како иде страв во коски, како се тресат нозе после. ГПС измери 70 и нешо, а прикочував
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Dimitarc напиша:
ја се имам спуштано од панорама, кога има коли. Знаеш како иде страв во коски, како се тресат нозе после. ГПС измери 70 и нешо, а прикочував
Значи јас со точак коа се симињаф идеф 100? Пошто од средно до доле само на една кривина кочам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom