Ролан Гарос 2021(30.05-13.06.2021)

Шампион мажи?

 • Надал

  Гласови: 24 44,4%
 • Ѓоковиќ

  Гласови: 23 42,6%
 • Циципас

  Гласови: 3 5,6%
 • Тим

  Гласови: 3 5,6%
 • Зверев

  Гласови: 1 1,9%

 • Вкупно гласачи
  54
Член од
4 септември 2019
Мислења
320
Поени од реакции
280
Ги нема фановиве на Новак кој ме напаѓаа на темата за Австралија.. не им е темава по кејф изгледа.
Рафа изгледа доминантно и не верувам да изгуби од никој.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.763
Поени од реакции
3.635
Ќе видиме, Надал да освои 1.5 извини колку ќе му дадат у 1/2 со Новак 1.27?
Дааалекј од толкав фаворит, само да не искикса овој и да се влечка со Беретини 5 сета, ќе имаме интересно полуфинале
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
320
Поени од реакции
280
Беретини е боранија, не го гледам мечот и се чудам како му зел сет.. нека е Рафа/Новак пак во РГ мислам по 9ти пат ќе играат (8-1 за Рафа). 2006,2007,2008,2012,2013,2014,2015,2020. Рафа малце беше попасивен денеска ама кога покачи покачи во прав момент
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.957
Поени од реакции
3.387
Beretini go dobi, jakiot teniser.. Rafa lagano 3-0 ke mu dade
Да бидеме реални, Беретени изигра на едно исклучително високо ниво во третиот и четвртиот сет. Играчки не делуваше инфериорно ни во првите два сета, но ете ги загуби клучните поени и резултатски изгледа дека беше исплескан.

За утре, не знам што да очекувам. Новак знае да му нанесе штета на земја, вистински показател е последното финале од Рим каде се играше целосен егал, а Новак имаше повеќе од 5 саати тенис ден претходно.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
102
tesko da izubi nadal odinava..duri i da padne se vraka pojak se vide so mecot so sfarcman taka da ke vidime sepak sport e mozno da ima iznenaduvanje...
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.721
Поени од реакции
4.029
Непопуларно мислење - Надал има повеќе шанси да изгуби од Циципас/Зверев него ли од Џокович.
Ќе видиме,добар отпор му пружи во Рим.Пропуштената брејк топка го кошташе утакмицата.
Очекувам добар меч,тешко дека може да го повтори финалето од лани.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.894
Поени од реакции
30.227
Непопуларно мислење - Надал има повеќе шанси да изгуби од Циципас/Зверев него ли од Џокович.
Затоа е непопуларно и кажано од никој никогаш на планетава зашто истовремено е и неточно и не верувам дека некој јавно би се осудил да го каже.
Овие кутриве иначе свесни ли се дека пола ден се тегават на терен и се тепаат за тоа кој да изгуби рутински 3-0 у Недела од Надал. Има ли мозок овој грков, нарочито што му зема втор сет со 6-3 откако губеше 0-3.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom