Рок за регистрација на ново возило 15 дена??

Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Прошлиот четврток пуштив документи за регистрација.Колата има све од царина до хомологација..Ми рекоа во вторник најкасно ќе ви се јавиме и ете ми се јавија вчера отидов да си земам таблиците и сообраќајната кога тој лигушот од мвр што седеше на шалтер ми рече дека некој извештај од интерпол не е стигнат кај нив демек курирот утре ќе го донесе сигурно.Денес се јавувам и лигишот ми кажа дека курирот сеуштр не е дојден до 3 ќе донесе....На крајот како и за секоја работа морав да отидам до таму и лично да го прашам за каков документ станува збор под каков назив се води нормално не добив одговор се јави кај таа што им е шефица и рече дека се чекало 15 дена според закон а оваа година е сменето на 5..Дали и некој друг вака чекал или треба до внатрешна контрола да идам?На ниеден телефон не се јавуваат ебате државата
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Секое внесено возило морат да ја поминит прверката во Интерпол. Порано се чекало и до 60 дена а сега 5. Полицаецот не е крив шо курирот не го имат донесено то до полициската станица. Почекај уште малце неморат да му досадвиш таму за да не те земит на око и стварно да чекаш 15 дена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom