Родители ИДИОТИ / 40 слики

Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Pola i povekje photoshopped :D
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ти многу силен бе.
Сум, сум, веруј :).

Барем не се брукај, се гледа дека си тапа со англискиот
Не златен, мене англискиот ми е одличен (краток сум само од FC степен да добијам), него ти си тапа брат, што поим немаш што е всушност напишаното.

Легион (или Легија), е Демонот од Гадара, и во Новиот Тестамент, се говори за инцидент меѓу Исус и човек од Гадара кој бил опседнат со демони, и при комуникација, Исус го прашува кое му е името на човекот, тој одговара: "Името ми е Легион (Легија), бидејќи ние сме многу".

"Legio mihi nomen est, quia multi sumus."

:giggle:

Ајт сеа гитла, и ти самиот не се брукај. Знаеш како велат, кога некој е слаб по тролање или му снемуваат аргументи за нешто, се фаќа за граматика како давител за сламка.
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
"Името ми е Легион (Легија), бидејќи ние сме многу".
Мали иди играј си надвор у песок не досаѓај, имаш гоогле, програми, исл, искористи ги и не ми попувај како се пишува истото на англиски пошто пола живот работам со американци.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Мали иди играј си надвор у песок не досаѓај, имаш гоогле, програми, исл, искористи ги и не ми попувај како се пишува истото на англиски пошто пола живот работам со американци.
Да, али немаш познавања од многу работи. Малку fail од твоја страна.

А ќе ти попувам зошто поим немаш од живот. Ако имаше, немаше да се резилиш вака на форум, и друг да те учи :).

И сети се - аргументите и сламката .... нешто ми тонеш се подлабоко и подлабоко ... :rolleyes:
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Да, али немаш познавања од многу работи. Малку fail од твоја страна.
Ко на пример.?
А ќе ти попувам зошто поим немаш од живот. Ако имаше, немаше да се резилиш вака на форум, и друг да те учи :).
Јас или ти, ај преиспитај се пак, пак си го заебал психологот, па си му избегал од раце.
И сети се - аргументите и сламката .... нешто ми тонеш се подлабоко и подлабоко ... :rolleyes:
А кој аргумент го имаш ти, барем досега не видов ниеден саглам аргумент,
"Името ми е Легион (Легија), бидејќи ние сме многу".
И ова според тебе е аргумент.?
името ми е =My name is
легија =legion
бидејќи=because
сме=we are
многу = many

Твоето:
My name is Legion: For we are many

превод:
Моето име е Легија, за ние сме многу

Не златен, мене англискиот ми е одличен (краток сум само од FC степен да добијам), него ти си тапа брат, што поим немаш што е всушност напишаното.
Се гледа од ова погоре.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
И ова според тебе е аргумент.?
името ми е =My name is
легија =legion
бидејќи=because
сме=we are
многу = many

Твоето:
My name is Legion: For we are many

превод:
Моето име е Легија, за ние сме многу


Се гледа од ова погоре.
:facepalm:

Староанглиски знаеш? Ајде сега ти консултирај се со Гугл. Официјалната превод верзија на англиски, така гласи Шерлок.

А тоа што ти си преведуваш буквално, само говори колку познаваш англиски и колку време си поминал со американци (кој булшит :D).
--- надополнето: 4 јули 2012 во 22:40 ---
Ко на пример.?
Религија, ко на пример :).

Јас или ти, ај преиспитај се пак, пак си го заебал психологот, па си му избегал од раце.

А кој аргумент го имаш ти, барем досега не видов ниеден саглам аргумент,
Ти посочив кои слики не припаѓаат во постот, ти ми викаш ако не мислам дека припаѓале, треба да одам на псхихолог (Каде беа твоите аргументи иначе? Ги заборави?)

Јас нема потреба да објаснувам зошто сликите се нормални и во ред, ти си тој што отвори тема и ги посочи истите како нешто ненормално и болно, бујрум аргументирај зошто.
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
:facepalm:

Староанглиски знаеш? Ајде сега ти консултирај се со Гугл. Официјалната превод верзија на англиски, така гласи Шерлок.

А тоа што ти си преведуваш буквално, само говори колку познаваш англиски и колку време си поминал со американци (кој булшит :D).
--- надополнето: 4 јули 2012 во 22:40 ---


Религија, ко на пример :).



Ти посочив кои слики не припаѓаат во постот, ти ми викаш ако не мислам дека припаѓале, треба да одам на псхихолог (Каде беа твоите аргументи иначе? Ги заборави?)

Јас нема потреба да објаснувам зошто сликите се нормални и во ред, ти си тој што отвори тема и ги посочи истите како нешто ненормално и болно, бујрум аргументирај зошто.
Колку малку си забеган, ауууу, ај провери уште еднаш .
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Колку малку си забеган, ауууу, ај провери уште еднаш .
Не ти беше доста оф топик со граматикава? :rolleyes: Се испосра бе човек.

Ајде, си ми забележал граматичка грешка во преводот на македонски - УАУ. Победи? Сега може назад на темата, или ќе го тупиш до бесвест?
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Не ти беше доста оф топик со граматикава? :rolleyes: Се испосра бе човек.

Ајде, си ми забележал граматичка грешка во преводот на македонски - УАУ. Победи? Сега може назад на темата, или ќе го тупиш до бесвест?
Уживај, секако дека може.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom