Роденденски СМС пораки

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Rock'n Rose, 21 декември 2008.

 1. Rock'n Rose

  Rock'n Rose

  Член од:
  24 октомври 2008
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  5
  Па ми треба една роденденска порака за братуцетками бидејки денеска и е роденден.Сакам да биде некој уникатна и специфицна и убава плссс :smir:
   
 2. Rock'n Rose

  Rock'n Rose

  Член од:
  24 октомври 2008
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  5
  Najubavite raboti vo zivotot ne se neshtata tuku lugjeto kako tebe.Za da ne ti gi redam site onie frazi-samo kje ti gi posakam: Srekjen rodenden!


  [FONT=&quot]Bez ogled kolku ke bidat golemi podarocite so ke gi dobies i kolku ke bidat ubavi cestitkite sto ke ti bidat upateni nisto ne e ni priblizno ubavo kako sto si ti...SREKEN RODENDEN!![/FONT]
   
 3. Only*ME

  Only*ME Kaлимеро... :/

  Член од:
  2 август 2008
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  4
  Денес не мисли на минатото, бидејќи поминало, не мисли на иднината, бидејќи допрва доаѓа едноставно мисли на сегашноста и биди среќен/а на овој ден *СРЕЌЕН РОДЕНДЕН*


  Во секоја боја има светлина, во секој камен спие кристал и во секоја година имаш желби... Нека ти се исполнат денес! СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!!

  Само отворен ум прима мудрост, само отворени раце подарок, само отворно срце прима љубов и само драги личности ја примаат оваа порака. Среќен роденден!!!


  Нека зракот на овој ден ти ја исполни душата со убави чувства, нека Бог ти подари се што немаш, а сакаш и сочува се што имаш и љубиш. Среќен Роденден

  :pipi:
   
 4. k8tie

  k8tie

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  11
  Dali cuvstvuvas kolku e poubav ovoj den so tvoeto postoenje.Vecerva site zvezdi na neboto svetat za da ti go osvetlat patot poslan so ljubov...Vecerva TI i srekata vo pregratka igrajte go tancot na zivotot...I uste sto godini da go slavis ovoj den,SREKEN RODENDEN,te saka ceca!
  Го копирав од телефон.
   
 5. The confused kid

  The confused kid

  Член од:
  18 април 2008
  Мислења:
  851
  Допаѓања:
  202
  на овој ден пред xx години се роди најубавото највеселото нај.... ма деф чини овоа срање се шо сакам да ти кажам е дека те сакам и дека стварно не можам да се замислам без тебе среќен роденден xxxxxxxx

  секогаш си ја пракам оваа custom made - remake порака и на сите и се свиѓа ( ако нишо друго барем ги насмее )
   
 6. devojka111

  devojka111 i'm real

  Член од:
  28 декември 2008
  Мислења:
  1.938
  Допаѓања:
  143
  "Луѓето се сеќаваат ако сакаат
  а забораваат ако можат
  но јас сакам да се сеќавам
  и не можам да заборавам
  дека денес е твој ден
  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН"
   
 7. C R E S

  C R E S Chelsea Fan!

  Член од:
  30 јуни 2006
  Мислења:
  3.273
  Допаѓања:
  1.091

  mm:D dobra poraka :) kje ti ja ukradam :D :D
   
 8. Фокси

  Фокси Talk nerdy to me

  Член од:
  11 октомври 2007
  Мислења:
  2.348
  Допаѓања:
  1.383
  Во секоја боја има светлина,во секој камен спие кристал,во секое срце има безброј желби.Една од моите е тебе да ти се исполнат сите.
  Да можев да изградам планина таа ќе беше само твоја,да можев да ги преземам твоите грижи јас би ги фрлила во длабочините на езерото за да најдеш мир и ведрина.За жал се што сакам да направам за тебе за жал невозможно е за мене затоа дозволи ми да бидам она што можам твој пријател кој секогаш е тука.Среќен роденден:pipi:
   
 9. џимеј

  џимеј Модератор

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  9.079
  Допаѓања:
  16.494
  Пораката што сам со свои зборови ќе ја напишеш вреди повеќе од милион вакви "поетски" пораки.
  Макар и ако содржи пет глупави збора.
   
  На Иван CFC и Хоуп им се допаѓа ова.
 10. Macii

  Macii

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Ljubav i Zdravje,Radost i Srechu,stavljam u jednu vrechu .. Shaljem hitno jer je bitno ;)
  Sve zhelje tvoje i najljepshe san nek ti donese danasnji dan,Srechan ti Rodendan :)) <3 :smir::pipi::helou::back::back::back::vozbud:
   
 11. Хакет Мен

  Хакет Мен Juventus Till I Die

  Член од:
  23 јануари 2009
  Мислења:
  10.227
  Допаѓања:
  3.413
  Dodeka nokva tivko dogoruva slusaj go srceto sto zboruva i dodeka se ragaat novite zvezdi neka se ispolnuvaat tvoite zelbi.SREKEN RODENDEN!

  Neka neboto bide tvoe srce opkruzeno so ljubov i sreka,a zvezdite-tvoi ispolneti zelbi zamisleni so najmilite nesta i licnosti.SREKEN RODENDEN!
   
  На Грејвдигер му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SomebodyUnique

  SomebodyUnique

  Член од:
  11 ноември 2011
  Мислења:
  555
  Допаѓања:
  47
  Можи некој да стави некоја порака за полнолетство? ИТНО ми треба.
   

Сподели преку: