Ритуали после работа

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.279
Поени од реакции
78.933
Коа ќе ѕвони за крај на работото време, прво се мијам од крвта и ги тргам остатоците од оделото, ја чистам пушката и ја спремам за утре, ги острам и мијам ножовите, па тек после тоа средувам некоја линија и се распрашувам кај се движат тротоарките вечер.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
музика и ладно пиво, што би се рекло: да падне прашината. :pijanco:
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
541
Поени од реакции
1.846
Доаѓам дома и лупам 5 6 чашки ракија со шопска и нешто сувомеснато. Ич не го сакам ова ама многу ми помага да се олабавам психички.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Rucanje....mienje sadovi.cistenje...perenje...pravenje rucek za utresniot den.....pcuenje.....
Одам во Сауна со другарите. Едниот има нешто како брунчиња во гениталната регија, да се јави доктор @биџонс да разјасни за што се работи? Иначе за другарите понекогаш се прашувам дали се педери или едноставно европјани? Чудни се европските мажи.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
После прва смена на работа : гушкање со малиот, ставање пред телевизор, брзо готвење и правење кафе и јадење. После прошетка што уште толку ќе ме утепа. Мислам дека едвај ја истерувам таа "втора смена" дома, после работа.

После втора смена на работа, буквално ништо, социјални мрежи и спиење.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Пуштам Кајгана и читам постови од Византиецот. Ме интересира како живее еден млад и начитан интелектуалец, а богами мора да кажам и опасен шмекер, во централна Европа. Сите да бевме барем на пола од него, светов ќе беше многу поубаво место за живеење.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
97
Поени од реакции
324
Одам во Сауна со другарите. Едниот има нешто како брунчиња во гениталната регија, да се јави доктор @биџонс да разјасни за што се работи? Иначе за другарите понекогаш се прашувам дали се педери или едноставно европјани? Чудни се европските мажи.
Брунчиња небрунчиња, тој ти го перка тебе во деветката во та сауната, сега види ти.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.128
Поени од реакции
10.473
После прва смена: доаѓам дома, туширање, пижами, па ручек. После ручек, обавезно следи или еспресо или горко турско кафе. Се излежавам, гледам нешто низ интернет, читам или слушам музика. После завршувам некоја работа по дома, прошетка со кучето и предвечер или излегувам некаде со некого, или ако немам ништо договорено одам на трчање.
Доаѓам дома, се туширам, кома.

После втора смена: доаѓам дома и го имам најкалоричниот оброк во цел ден. Прошетувам со кучето, слушајќи музика. Доаѓам дома, се туширам и легнувам на спиење. Прилично асоцијална сум кога сум втора смена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom