Ризик

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Има ли на форумов играчи што ја играат оваа игра ? најдов на интернет има една страница па може да се собериме да поиграме .
http://warlight.net/
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.626
Поени од реакции
5.722
Јас дома имам 2 ризик-а (?) и никогаш не се потрудив да научам како се игра по правилата. Постојно си измислувавме по нешто ново. :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Јас дома имам 2 ризик-а (?) и никогаш не се потрудив да научам како се игра по правилата. Постојно си измислувавме по нешто ново. :)
Едноставно е .. бтв имаш на странава против компјутер да играш и мислам имаше нешто како помош да ти кажува .
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
1.893
Досадна е више............
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
881
Поени од реакции
894
Ова игра е сосема различна од оргиналниов ризик што го играме.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
најјаката игра, некогаш останваме со другарите и до 4 сабајле за да завршиме :D
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Па дај пишете како се игра играва и за што се работи, па ние ке одлучиме дали да ризикуваме или не.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Оваа игра што е на интернет е различна од таа што се игра на маса .. овде почнуваш со 5 армии и едно парче земја и треба да ги поставуваш армиите на таа земја и после тоа треба да напаѓаш и да освојуваш други земји . овде нема коцки туку сите напаѓаат во еден круг одеднаш .
Пример : Јас имам 5 армии на една земја а соседната има 2 армии .. јас испраќам од тие 5 што ги имам 4 за да нападнам на соседната земја и бидејќи мојата армија е 4 а нивната 2 јас ги победувам и ми остануваат 2 армии на земјата што сум ја освоил . На секоја земја што е моја мора да имам по 1 армија најмалку . победник е тој што ќе ги порази сите т.е што ќе го освои цел свет . Во зависност од тоа кој континент го имате добивате секој круг различен број армии што може да ги поставите за да напаѓате или да се браните .
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.339
Поени од реакции
14.492
prejaka e igrata jas imam doma 1-2 go igrav posto dolgo trae so 2-3 ama na pc jai igrav premn
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.759
Поени од реакции
6.202
Ќе ми опростиш за ова,али пичка ти материна што отвори тема за игрицава.:D
Заразна е ептен......за коолквиум не учев ради нејзе денеска,дур приметив саати пројдоа......
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Јака игра, ајде кој е за мрежно.....6 на голема мапа.....
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
1.893
Nick-от ми е Infernal. Ако се погодиме во игра, аднете ме во invite list.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom