Ризико

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.273
Поени од реакции
78.918
Не е second edition претходното е подолго што се игра. Инаку кога ја порачав од интернет поефтино ме фати со се испорака отколку во Гоблин кај е 3600ден.
у Гоблин се 2590 (има и на сајтот)
SE е нешто поскапа
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.273
Поени од реакции
78.918
Стари се цените на сајтот. Кога им јавив да ги прашам ми рекоа дека е 3600 сега.
не е точно ова (недоразбирање некое ваљда)
ја бев многу скоро и гарнтирам дека цените од сајтот се валидни
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
не е точно ова (недоразбирање некое ваљда)
ја бев многу скоро и гарнтирам дека цените од сајтот се валидни
Тогаш тоа е супер вест нема да морам да ги чекам по 2 месеци да стигнат :D ако успејам да ја продадам А&А1942 ќе ја земам од Гоблин D-Day.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Видов некни во Карфур Ризик игрици за ефтини цени. Чинат или се некое шит издание?

патем, од Цугопол нема боља игра. :icon_lol:
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
каде се продава знае некој? го изгубивме нашиот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Да не знае некој каде може во Тетово вакви игри да се купат ?
Гледам на интернет овие што ги спомувате али се скапи ,а не ми се даваат толку пари а не ми се оди до Скопје за една друштвена игра

Видов некни во Карфур Ризик игрици за ефтини цени. Чинат или се некое шит издание?

патем, од Цугопол нема боља игра. :icon_lol:
Jaс имам Цугопол оригинал српско издание .Го купив на попуст беше еднаш ,но финтава е што не пијам акохоли скоро ич ,а и брат ми ја избегава таа игра и ете седи во фијока дома бадијала .

Али кога тогаш ќе се сефтиса еднаш колку да пробам како се игра.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
прееска играв со друштво собрани веќе две вечери по ред играме исклучително интересна игра игравме по 3 саати али доста е долго па затоа никако да завршиме -увек некој ќе преврти :P
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
поздрав пријателе, каснам со постов ама дали ја имаш сеусте Axis & Alies za продазба, заинтересиран сум??[DOUBLEPOST=1426681843][/DOUBLEPOST]некој да продава користена Axis & Alies 1942??, :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
поздрав пријателе, каснам со постов ама дали ја имаш сеусте Axis & Alies za продазба, заинтересиран сум??[DOUBLEPOST=1426681843][/DOUBLEPOST]некој да продава користена Axis & Alies 1942??, :)
Жал ми, иако не ја продадов веќе не ја продавам.
Ја купив Memoir 44 заедно со две експанзии Eastern Front и Pacific Theater, а во план ми е да земам уште експанзии за играва па ќе ми ги треба фигурите од Аxis and Allies 1942 затоа што некои од експанзиите бараат повеќе војници него што има во самата игра. Како и да е ако успееш да најдеш друштво што сака вака подолги игри и ако успееш да ја купиш Axis and Allies нема да згрешиш, одлична друштвена игра е само планирај дека барем 3-4 часа ќе ти одземе да ја изиграш.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
Жал ми, иако не ја продадов веќе не ја продавам.
Ја купив Memoir 44 заедно со две експанзии Eastern Front и Pacific Theater, а во план ми е да земам уште експанзии за играва па ќе ми ги треба фигурите од Аxis and Allies 1942 затоа што некои од експанзиите бараат повеќе војници него што има во самата игра. Како и да е ако успееш да најдеш друштво што сака вака подолги игри и ако успееш да ја купиш Axis and Allies нема да згрешиш, одлична друштвена игра е само планирај дека барем 3-4 часа ќе ти одземе да ја изиграш.
Нп, инаку ја играм Axis and Allies 1941, пократка е од 1942 па планирав да земам и 42 ката за кога ќе имам појќе време... ако разбереш некој да ја продава пиши тука
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
decki, kako e memoir za igranje? se mislam izmegju nea i Tide of iron ( ako nekoj ima igrano Tide of iron neka pise(
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
Темава одамна не е чепната, па ај да прашам пошто гледам погоре се зборува за Мемоир 44, ја имам играва со уште неколку експанзии па ако ја играат и други да направиме некогаш собиранка и турнирче некое здравје :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom