Ризико

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Дали има некој играно до сега?
Игравме со другарите пред 2 години, и сега го најдовме ризикото и цел ден играме, многу интересна игра.

Многу интересна и едноставна игра. Избираш карта со мисија и треба да ја извршиш. Тоа е најчесто освојување на територии, уништување на некоја армија...

Добар начин кога е досадно да помини времето. :)

 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
јас го играм и тоа секој ден. кога не можеме да се собереме во живо да спукаме некоја партија, го играм онлајн со други луѓе од цел свет и тоа ова горе што го имаш на скриншот - Risk II. Топ занимација ми е!!! :aplauz:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
јас го играм и тоа секој ден. кога не можеме да се собереме во живо да спукаме некоја партија, го играм онлајн со други луѓе од цел свет и тоа ова горе што го имаш на скриншот - Risk II. Топ занимација ми е!!! :aplauz:
И денес игравме цел ден немам фатено книга многу интересно е но одзема време. Кога ќе се заиграш нема крај :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
да топ е ја играв и јас со еден другар и со други на нет
у последно време слабо
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
Многу бесна игра е ризик до пред 2 месеци играв со друштвото и ми се има случено 2-3 пати да скапам по 14 часа игра. И сум во план со друштвото да го купиме Risk 2010 AD многу е бесен со има во Веро и е 3 илјади денари.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.103
Многу бесна игра е ризик до пред 2 месеци играв со друштвото и ми се има случено 2-3 пати да скапам по 14 часа игра. И сум во план со друштвото да го купиме Risk 2010 AD многу е бесен со има во Веро и е 3 илјади денари.
Немој сине ќе се заебеш. Сите оценки ќе си ги расипеш и ќе главиш до 3 сабајле. Ова од лично искуство со Риск 2010. Фантастично заразна е играта.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
9
јас го играм и тоа секој ден. кога не можеме да се собереме во живо да спукаме некоја партија, го играм онлајн со други луѓе од цел свет и тоа ова горе што го имаш на скриншот - Risk II. Топ занимација ми е!!! :aplauz:
Може линк?
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
треба да ја имаш инсталирано играта и уште едно програмче за вмрежување со другите играч

сеа неам даунлод линкови да постирам,ќе се потрудам да најдам

едит: играта клик тука
програмчето клик тука

инсталирај ги,и уклучи го само програмчето и влези во соба и чекај креаторот да ја стартува играта
играта од кај тебе од пс сама ќе се покрене
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
9
треба да ја имаш инсталирано играта и уште едно програмче за вмрежување со другите играч

сеа неам даунлод линкови да постирам,ќе се потрудам да најдам

едит: играта клик тука
програмчето клик тука

инсталирај ги,и уклучи го само програмчето и влези во соба и чекај креаторот да ја стартува играта
играта од кај тебе од пс сама ќе се покрене
Фала многу!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Темава у срце! :))))

Ме фативте во игра сега:) Како што гледате(02:20часот) капеме по цели вечери...се оставаме! Последен бев предходната партија, па сега чекам...хехе
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
треба да ја имаш инсталирано играта и уште едно програмче за вмрежување со другите играч

сеа неам даунлод линкови да постирам,ќе се потрудам да најдам

едит: играта клик тука
програмчето клик тука

инсталирај ги,и уклучи го само програмчето и влези во соба и чекај креаторот да ја стартува играта
играта од кај тебе од пс сама ќе се покрене
Да си здрав и жив!
Туку на овој сајт најдов и монопол и бидејќи не се разбирам а има повеќе верзии по кој редослед да симнам и инсталирам?
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Леле ризик :vozbud:. Игра во која убедливо имав најмалку среќа од сите, но компензирав со вештина. :) Играме веќе 7-8 год. и бааги пати по цела недела имаме останувано само на ризик.:icon_lol:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Да си здрав и жив!
Туку на овој сајт најдов и монопол и бидејќи не се разбирам а има повеќе верзии по кој редослед да симнам и инсталирам?
кај виде монопол жити све хехех :D
ако сакаш монопол клик овде
реал ворлд монопол најјако нешто
јас го играв дури беше бета,сеа е све од почеток и не можам да се замарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom