Рецензија: Quart QT450 Smartphone

Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Здраво на сите,
Сакам само да ја споделам мојата рецензија за Quart QT450 телефонот.

Во глобала телефонот е супер за парите, јас сум лично задоволен.
Телефонот е фабрички рутиран.

За подетално читнете: Рецензија: Quart QT450 Smartphone
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.058
Поени од реакции
33.972
Здраво на сите,
Сакам само да ја споделам мојата рецензија за Quart QT450 телефонот.

Во глобала телефонот е супер за парите, јас сум лично задоволен.
Телефонот е фабрички рутиран.

За подетално читнете: Рецензија: Quart QT450 Smartphone
Оф топик: Ти си Мино, или Мина? :)

Он топик: Еднаш имам земено кинеско срање и никогаш повеќе. Да, нов и ефтин телефон е. Има Андроид и тоа е примамливо. Ама ако почнам да набројувам колку подобри телефони може да се земат (на ново) за дополнителни 2-3 илјадарки, нема да има крај. Подобро заштедете, отколку да купувате No name телефон (да, има име, ама сите ја знаеме приказната за Quart) и бидете си на раат. Имаше и друга тема за телефонот. Неговите корисници беа прилично незадоволни и чести посетители во сервисот.

Бај д веј, одлична рецензија. Продолжи така :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Оф топик: Ти си Мино, или Мина? :)
И обете :P али повеќе Мино.

Благодарам за пофалбата. И да, држи вода муабетот твој. Проблемот беше тоа што не бев во можност да додадам некој денар повеќе.
Да можев - сигурно ќе одев на некоја Lumia (520 или 620). Искрено, ова беше голем ризик (се тресев кога го купував телефонот) али на крај прилично ме изненади и верувам дека во иднина ќе се подновам со многу подобар телефон.

Ова ми е прв андроид телефон и мислам дека добро за почеток :)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
707
Поени од реакции
200
Само, оа со нема македонска тастатура може да се среди со два клика.
ЗНачи не е мана.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
609
Само, оа со нема македонска тастатура може да се среди со два клика.
ЗНачи не е мана.

Фалат слики од надворешноста за ваков тип на рецензија. Треба и целото тело убаво да го опфатиш, па маани па она... Нормално проследено со слики. Ми се свиѓаше искрено, само продолжи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom