Рецензии

Сакате ли рецензии?

  • Сакаме!

    Гласови: 21 100,0%
  • Нејќеме!

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    21
  • Гласањето е завршено на .

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Вака сега Почитувани посетители на подфорумот Игри :

Би ве замолил на една анкета во врска со рецензиите.Имено јас веќе ви напишав две рецензии за Crysis и Gears of War,па би сакал да знам дали уопште читнавте нешто од тоа и пред се, дали би сакале и понатаму да гледате вакви поопширни македонски рецензии.
Сите знаеме дека Ентер не го бива и дека сите рецензии се или крадени од некој гејмерски сајт,или директ од описите на developer-ите на игрите :)
По блогови има по некоја кратка рецензија (ако може да се нарече така) но таму пред се си пишуваат само за убавите игри и прилично субјективно :)

Значи прашањето е
Сакате ли рецензии?

Ајт гласајте недела дена,јас ќе ја припремам и Pro Street рецензијата, а ако се изгласа повеќе за Сакаме! (макар и за 1 глас) во иднина ќе добивате:helou:

А за темава да бидете и вие активни со коментари,овде можете да побарувате рецензии, и секако кој е во можност да снадбува со материјал за рецензии (игрите на двд :))
I got a question ! Дали само модераторо ке пишува рецензии или кој член сака .... ? :wink:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
I got a question ! Дали само модераторо ке пишува рецензии или кој член сака .... ? :wink:
Незнам за тоа..

Ако сакате може да нашарам за The Orange Box, само уште HL2 EP1 и HL2 EP2 да ги завршам.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Незнам за тоа..

Ако сакате може да нашарам за The Orange Box, само уште HL2 EP1 и HL2 EP2 да ги завршам.
Бидеа и тие. Добра приказна, само глупо ми е малку, не сфатив многу што се случува, ја имам испуштено HL1 приказната.

Ако сакате рецензија на The Orange Box (Half Life 2, Half Life 2 Episode One, Half Life 2 Episode Two, Team Fortress, Portal, Half Life 2 Lost Coast и Peggle Extreme) само кажете, може да напишам нешто.
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
И истото и јас го сакам. За тоа прашувам дали само модераторите или кој било член кој знае. :wink:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Нормално дека секој член може да пишува рецензии...
Аиде,баш чекам за The Orange Box,поготово Team Fortress 2 и Portal :zlo:
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Јас би можел еве да напишам за Assassin's Creed, ја имам поминато играта и ми остави добар впечаток.:wink:
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Assassin's Creed e готова, ако ви се допаѓа мојот начин и јас би се приклучил во пишувањето. Следна рецензија би ја рангирал на Wrath of the Lich King.:salut:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Искрено мислам дека доколку сакаш луѓево да ти ги читаат рецензиите, клучот е обрнуваш внимание на новите игри, или еден ден после искачање, или некои pre-release изданија (доколку си ви состојба да ги набавиш [читај:torrent]) Мислам...од моја гледна точка, сега да читам рецензија на Prostreet, коа веќе ја иам свртено, или не знам, на Crysis малце глупо ми е. Сум ја играл, сум ја деинсталирал, end of story.
Немој да ме сфатиш погрешно, no pun intended, само ти кажувам од аспект на "потрошувач" на твоите рецензии што би сакал да видам на овој форум.
И сеа логично би одговорил на анкетава, рецензија на ProStreet? - не фала, рецензија на Grid?!? - hell yeah!!! (иако веќе една недела ја играм, сигурен сум дека има луѓе што уште не се докопале до неа)
А идеата е повеќе од одлична, значи најнезависна рецензија што икада може да постои. Од обичен смртник...

Поздрав,

Александар
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја најде таа за Devil May Cry 4,prerelease издание?

Сите овие споменати,ги имам напишано уште пред некои 5-6 месеци,кога игрите беа популарно...

Еве ти,уживај (ваљда),во напишаното тука
 

Kajgana Shop

На врв Bottom