Ретро! Споредба на фудбалери [Дуел: Роналдо vs Анри]

Дуел:


  • Вкупно гласачи
    96
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Еве доказ дека Марли не тропа глупости (овојпат) :D

Имаше ваков гол и со Парма или Киево ако не се лажам, ама кој да бара сега. :)
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.920
Поени од реакции
4.366
Инѕаги бе дечки!Тоа ти се вика внучко фудбалер, од нигде никаде гол да начука!Вистински маестро кој можеби немаше дриблинг или незнам можеби брзина, но како знаеше да се постави и да ја заврши акцијата - ПРЕ-КРА-СНО!

Креспо беше добар, но ја немаше таа харизма да остане запаметен како Инѕаги, еве на пример да остане запаметен по прстите и гримасите после офсајд :D . Се шалам, инаку и двајцата беа супер играчи, ама тоа чувство за читање на играта и чувството за простор е тоа што ме „присили“ да гласам за Инѕаги.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Еве доказ дека Марли не тропа глупости (овојпат) :D

Имаше ваков гол и со Парма или Киево ако не се лажам, ама кој да бара сега. :)

Oвој и еден со Бреша ги памтим сигурно.. Ама мислим дека имаше и појќе...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.491
Поени од реакции
4.334
Не дека Инѕаги не заслужува но кога веке мора да се бира тогаш би го одбрал Креспо...Еден од ретките играчи кои што ми е жал што не изиграа барем една полусезона за Јуве.Вечно ке го памтам по головите против Ајакс во дресот на Интер и против Ливерпул во финалето поготову вториот :cuc: .Навистина денеска фалат играчи од типот на Креспо,Батистута,Ван Нистелрој,Инѕаги,Раул и други врвни шпицеви таканаречени 9ки.Не е ист шмекот се менува фудбалот ѕа жал.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Прво што на многумина им доаѓа на памет коа ќе се спомне Пипо е среќа па у гз бил праен па на се личел а само на фудбалер не и триста други глупости и затоа е многу потценет и неговите квалитети никој не ги коментира.

Прво ова голот со Ливерпул кои сите го памтите кога Пипо со грб му даде гол на Реина е воиграна варијанта и многу се работело на тренинг за неа,тоа го кажа Марли а и Пирло пред некое време во некое интервју.

Пипо гледан од перспектива на модерен напаѓач кој би требало да има страшна техника и слично е јасно дека не го поседува тоа но неговиот брилијантен убиствен инстикт е многу потценет.
Имало многу потелентирани напаѓачи но едноставно не го достигнале левелот на Пипо,титулите кои Пипо ги освоил и битните голови кои ги постигнал а изјавата каде што го спомнува и Роналдињо ќе ви ја склопи цела слика во глава за него.

Колкумина вака си поиграле со Буфон?


И голов е чист показател за тоа каква класа е Пипо...немојте дека била пријателска да ми зборите само..

Мојот глас оди за Пипо но можеби ќе ви личи дека сум пристрасен и слично ама кој не го имал Пипо у екипа не знае какви радости се тоа.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
You know it is Inzaghi when коментаторот го користи зборот прошуњао се после секој негов гол :D
Секогаш кога ќе помислам на Пипо ми текнува на зборов :)
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.978
Поени од реакции
6.135
Инзаги ... кога го гледаш како се труди цела утакмица се р'ва, паѓа, плаче, спие во офсајд и на крај ќе збрчи некој гол со карлица и тоа гол кој носи титула, финале .... милина бре.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.762
Колкумина вака си поиграле со Буфон?


И голов е чист показател за тоа каква класа е Пипо...немојте дека била пријателска да ми зборите само..
И 2та гола се убави, ама јас би дал :cuc::cuc: за асистенциите кај 2та погодока.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
дај живнете ја темава со некоја споредба , предлог Ronaldo vs Henry
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
И шо сеа?Треба мислење да си кажеме по правило нели..
Мада многу е тешко бе,Роналдо беше мајсториште на фудбалската игра,невиден напаѓач..
Анри исто така,елегенција во движење со топката..
Едно беше исто кај двајцата,тоа е кога и да ги видев против мојот тим беа 90 минутна опасност за гол.
Гласот ќе оди кај Анри,а зошто..искрено не знам.

Едит-што е ова бе за Хенри само арсеналовциве гласале + јас :D
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Анри е еден од најдобрите напаѓачи и непотребно е да се трошат зборови за неговите квалитети, али.... Роналдо е најкомлетниот и веројатно најдобриот центарфор во историјата на фудбалот. Нај јача деветка што некој би посакал да ја има во состав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom