Ресторани - генерална дискусија

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280


Добра реализација.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Бев денес у Форца, после година дена и да ви кажам право, сега бољи им беа јадењата и пиењата од пред тоа. Сум имал со нив issues, ама ипак сметам дека понудата им е океј.
Имаа две понуди за лосос и ги нарачавме двете. Едното (тоа со кајун пепер) беше феноменално, а другото беше малку пресолено.
Ми понудија едно Пино Гри од Фриули, а ја сакав едно локално португалско (Џампер мислам дека се викаше) и ја одбрав нивната понуда. Мислам дека не се заебав.
Коктелите и десертите исто мислам дека им беа бољи од порано.

(или ја одамна не сум бил у ресторан)

Ми дозволија да си нарачам коктел и за дома!!!
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Да препорачате добар ресторан за мала фамилијарна прослава (10 луѓе), со добра храна и убав амбиент, за надвор стриктно.
Ми го препорачаа Ореов Лад, бил некој да каже нешто?

Стоп биртии!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да препорачате добар ресторан за мала фамилијарна прослава (10 луѓе), со добра храна и убав амбиент, за надвор стриктно.
Ми го препорачаа Ореов Лад, бил некој да каже нешто?

Стоп биртии!
Да, во комшии ми е, сите фамилијарни прослави ги истеравме таму. Паркинг, услуга, двор колку сакаш за мали деца, мерачки. Таман е и периодов за надвор.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Да, во комшии ми е, сите фамилијарни прослави ги истеравме таму. Паркинг, услуга, двор колку сакаш за мали деца, мерачки. Таман е и периодов за надвор.
Го видов ама не е тоа што го барам од аспект на простор, нешто со летниковци каде што ќе има барем мала интимност/одвоеност од другите, мене ми текнува на Белви, мислам они имаат, ама друго нешто?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Го видов ама не е тоа што го барам од аспект на простор, нешто со летниковци каде што ќе има барем мала интимност/одвоеност од другите, мене ми текнува на Белви, мислам они имаат, ама друго нешто?
Има летниковци во дворот бе, само повеќе маси се, 3-4. :D дојди види некад, патот за накај Сарај, после мостот од лево, карши трговскиот.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.508
Поени од реакции
9.408
Го видов ама не е тоа што го барам од аспект на простор, нешто со летниковци каде што ќе има барем мала интимност/одвоеност од другите, мене ми текнува на Белви, мислам они имаат, ама друго нешто?
Златно буре во Кучково.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Има летниковци во дворот бе, само повеќе маси се, 3-4. :D дојди види некад, патот за накај Сарај, после мостот од лево, карши трговскиот.
Бев денес, затоа пишав, 7-8 маси беа, не верувам за 2 маси да ги тргнат другите :icon_mrgr:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
996
Поени од реакции
1.760
Го видов ама не е тоа што го барам од аспект на простор, нешто со летниковци каде што ќе има барем мала интимност/одвоеност од другите, мене ми текнува на Белви, мислам они имаат, ама друго нешто?
Имаш 3 летниковци со по 6 маси мислам, убава сенка, голема трева со лулашки за деца ако треба. Плус еден куп маси по страните. Убаво место.
Белви не би ти го препорачал. Убаво место, ама услуга не. Па и храната не.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Го видов ама не е тоа што го барам од аспект на простор, нешто со летниковци каде што ќе има барем мала интимност/одвоеност од другите, мене ми текнува на Белви, мислам они имаат, ама друго нешто?
Зошто не прашаш во тие накај Куманово? Визиана, Тимчевски, имаше едно убаво местенце накај скопска Црна Гора ама не ми текнува како се викаше... (не мислам на Чардак)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Зошто не прашаш во тие накај Куманово? Визиана, Тимчевски, имаше едно убаво местенце накај скопска Црна Гора ама не ми текнува како се викаше... (не мислам на Чардак)
Ја размислував и Визиана, а освен Чардак не знам друга таму, освен во Љубанци ама не ми се допаѓа таму
 

Kajgana Shop

На врв Bottom