Ресторани - генерална дискусија

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Море ”Кај Злате” и ништо друго. Ем ефтино, ем вкусно.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.359
Поени од реакции
512
mr_wicket напиша:
Море ”Кај Злате” и ништо друго. Ем ефтино, ем вкусно.
Така е , и ја би играл вака , имаш зелено од мене....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
mr_wicket напиша:
Море ”Кај Злате” и ништо друго. Ем ефтино, ем вкусно.
Вкусно кај Кај Злате? :pov:

Нај шабанска кафана е тоа. Не би го нарекол ни ресторан. :lud:
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Acid напиша:
Вкусно кај Кај Злате? :pov:

Нај шабанска кафана е тоа. Не би го нарекол ни ресторан. :lud:
Gostilnica e be Acid i ne zaebavaj so im fali be? Ubavo e za jadenje tamu.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Кај Злате е мизерно место чоече, не заебаајте бе, ви влегло во психа пошто сите сељаци го фалат. Услуга нула, јадење нула, ентериер нула.

Него Iris, ти дојде во МК, уште малку ќе и одиш, а ние само по кафиќи се шлаеме и двапати на бурек сме биле откако си тука. За утре важи договорот? Може и во ресторанче претходно :)
 
Член од
26 мај 2005
Мислења
288
Поени од реакции
4
Мистичен напиша:
Кај Злате е мизерно место чоече, не заебаајте бе, ви влегло во психа пошто сите сељаци го фалат. Услуга нула, јадење нула, ентериер нула.
за се друго се сложувам, ама месото е супер, Мистик, ќе ти кажам и од кај знам.
Ги читав предлозите , за Лира се сложувам, за добра храна и Дојрана ќе ја спомнам, Кригла може за мезе, а ако е за салати , човекот обавезно у мрзенци у Јавор (старото) да го однесете. Инаку и меана Б е сега на еден од газдите на јавор мрзенци , може таму на комплетен ручек да го носите , почнувајки од салатите завршувајки на јагнешко (котлети и печење).
мрзенци е до гевгелија, влегуваш во гевгелија, на семафорите после надвожњакот десно накај негорци, ја пропушташ новата Јавор, влегуваш надоле у селото и на крај има огромно дрво (Јавор, нормално). и викаш донеси , келнерот си знае што треба.
толку од мене
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Поексклузивни ресторани - Воденица и Липа
Бравос е супер, има атмосфера и не е скапо. За добра атмосфера и Боними е ок.
Ако сакате поегзотична храна, има одличен кинески ресторан со прилично поволни цени на почеток на Водњанска, одма после семафорите од лева страна. Често идам таму и тупан се праам од јадење, ептен е вкусно. И арапскиот ресторан Ум Зина е супер.
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Кај Злате е мизерно место чоече, не заебаајте бе, ви влегло во психа пошто сите сељаци го фалат. Услуга нула, јадење нула, ентериер нула.

Него Iris, ти дојде во МК, уште малку ќе и одиш, а ние само по кафиќи се шлаеме и двапати на бурек сме биле откако си тука. За утре важи договорот? Може и во ресторанче претходно :)
Ne zaebavaj be za tie pari so sakas?
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Не сакам да ве убедувам ама за тоа дека нема добра храна... ху ху ху колку немате појма, па уште селјаците ја фалеле :lud:.. незнам.. али да можеш после факс да напраиш доручек, и да се најадеш топ.. пааа кажете ако имате болље предлог.. 7(седмица)?!:raz: ќе ве послушам и ке појдам ако е подобро јадењето од “Кај Злате“ одма ви пишувам..


Иначе фала богу има ресторани за вечера онака -буџо- што би рекол јас, има на пример El Greko, Ден и Ноќ, во Aleksandar Palace, Enriko, Gino и не ми текнуваат уште...
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Љуѓе ја заборавивте ресторанот на Дуле и Коќи Балканика стварно има убави работе!Се е прекрасно таму!
Башка сега ги читам постовиве а сум мртов гладен уууууф!:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Fir_Maked напиша:
Ne zaebavaj be za tie pari so sakas?
За тие пари имаш гостилници на секое ќоше каде што јадењето е повкусно, услугата пољубезна и ентериерот покомотен.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Ви се верува ли Кај Злате немам никогаш јадено, а имам поминато 1000000000 пати!
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Нај елитни паб ресторан клубови во Македонија и на Балканот се Ханибал и Деспина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom