Ресторани - генерална дискусија

S

silmarillion

Гостин
Девојките се супер и концептот им е одличен. Знаат храна така да нема да згрешите. За разлика од испуваниве кувари наши кои од пилешки стек цезар салата и помфрит со сирење друго не виделе, скроз друга приказна е ова.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ја познавам оваа Елена :D
Хипстер-филмче малку причава, ама ок...ај ќе кажеш дали ги бива.[DOUBLEPOST=1505849304][/DOUBLEPOST]Вака не изгледаат лошо...

IMG_20170919_212553.JPG
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Киоск Бургер (имево...) карши драгстор Бети да не бил некој? Вака на слики делува доста примамливо.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
Сте пробале ли нешто во Две лири, во Ѓорче Петров?
 
S

silmarillion

Гостин
[/DOUBLEPOST]Вака не изгледаат лошо...

Прегледај го приврзокот 177590
Pretzel bun ок али месото е трагедија на таа цена. Аман не бутајте јајца презла кромид сенф буковец унутра, не праите ќофтиња. На квалитетно јунешко од врат само поголема количина за сол и бибер од надворешните страни пред да се стави на грил. Толку! Незнам зашто комплицираат и искача на крај безврска.
 
S

silmarillion

Гостин
Има некое ново место за fish&chips кај Грчка амбасада ваљда. Вака на слики изгледа екстра, незнам дали некој има искуство?

M's Fish & Chips се вика местово.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Има некое ново место за fish&chips кај Грчка амбасада ваљда. Вака на слики изгледа екстра, незнам дали некој има искуство?

M's Fish & Chips се вика местово.
Мене ми се свиѓаше. Се беше вкусно а и сосевите ги имаа погодено. Не ме бива многу за ревјус... иди пробај нема да се заебеш.
Едино што може у иднина да расипат е да не го мењаат зејтинот редовно.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Мене ми се свиѓаше. Се беше вкусно а и сосевите ги имаа погодено. Не ме бива многу за ревјус... иди пробај нема да се заебеш.
Едино што може у иднина да расипат е да не го мењаат зејтинот редовно.

Баш сеа одма ќе идам тоа ослич мени да го пробам.[DOUBLEPOST=1513800118][/DOUBLEPOST]топ е храната таму

(ќе видиме до кога)
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Бев и јадев по'бојот со риба и чили сос. Добар стварно. Наредно ќе ја пробам чорбата од лосос ми се виде убава. Нека издржат во квалитет само се друго си е на место како што треба. У секој случај, секое место што има inhouse направено пециво ми е фаворит. Мислам дека знаат што прават, и се надевам ќе опстанат.

Него овие со хотдозиве уште ставаат хреновка виршла? Нешто homemade кобасица да фукнат или kasekrainer или франкфуртер? Не сум бил од кога почнаа незнам, знам дека лепчињата им беа неинвентивни, а додатоците аматерски. За виршлата да не зборам, перутина.

New Yorker во МК


Истиот во светот



Разликата е евидентна...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Бев и јадев по'бојот со риба и чили сос. Добар стварно. Наредно ќе ја пробам чорбата од лосос ми се виде убава. Нека издржат во квалитет само се друго си е на место како што треба. У секој случај, секое место што има inhouse направено пециво ми е фаворит. Мислам дека знаат што прават, и се надевам ќе опстанат.

Него овие со хотдозиве уште ставаат хреновка виршла? Нешто homemade кобасица да фукнат или kasekrainer или франкфуртер? Не сум бил од кога почнаа незнам, знам дека лепчињата им беа неинвентивни, а додатоците аматерски. За виршлата да не зборам, перутина.

New Yorker во МК


Истиот во светот



Разликата е евидентна...
Од каде е тој хот-догот?
new yorker?
каде е тоа?


Иначе, ваму вчера земав мени ослич. Добро и можда невообичаено за кај нас е кога се води сметка за детали. На овие им беа, според мене, добри сосовите и компирите (покрај главното).
Ко што кажа некој, можат да го заебат лесно местово, ако почнат да не мењаат зејтин редовно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom