Ресторани во Скопје

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од Iris, 13 септември 2005.

 1. Iris

  Iris Ruzha, ruzhica...

  Член од:
  29 април 2005
  Мислења:
  283
  Допаѓања:
  7
  Denes letam za Skopje. Za vreme na mojot prestoj tamu sakam da pojdam vo site restorani kade shto ima relaksirachka atmosfera, starogradska muzika, dobra usluga...

  Slushnav deka restoranot "Vodenica" sega e italijanski restoran. Mnogu mi go pofalija...

  Imate nekoi predlozi?
   
  На markecMK му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.473
  Допаѓања:
  25.841
  Верувам дека за некоја минута Гарфилд ќе ти ги наброи повеќето.
  Тој е „џедај“ за ресторани и кафани во Скопје.

  Јас не би можел да ти кажам, повеќе сум по маалските кафанчиња со друштво, отколку во отмените ресторани. :wink:
   
 3. kikiki

  kikiki

  Член од:
  15 јули 2005
  Мислења:
  1.002
  Допаѓања:
  14
  Jas najcesto sum vo: Lira i Mikei. Super e tamu, ti preporacuvam da pojdes.
   
  На markecMK му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SeaGull

  SeaGull Walter

  Член од:
  17 мај 2005
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  8
  - Lira;
  - Zhabar, na Kej;
  - Bravos;
  - Krigla;
  - Orach;
  - itn itn ...

  Veruvam deka sekoj ovde ke ti kaze barem po edno mesto koe go posetil, i koe mu ostavilo vpecatok.

  Uzivaj vo prestojot vo Mkd.
   
 5. _ZlObNiCa

  _ZlObNiCa

  Член од:
  26 април 2005
  Мислења:
  1.790
  Допаѓања:
  40
  Noviov italijanski restoran Vitoria e extra, drugi Iv e super mestence, Bravos kaj sto ima najubavi pileski prsti i ako mi tekne uste nekoe drugo ke napisam:)
   
 6. Anonymus1

  Anonymus1

  Член од:
  6 февруари 2005
  Мислења:
  2.358
  Допаѓања:
  14
  mozhe da idesh u Bonimi tamu od vtornik do chetvrtok ima starogradska muzika i ambientot e extra toa ti e kaj soboren hram
   
 7. gerard

  gerard

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  2.793
  Допаѓања:
  1.017
  Гостилници
  *Ганза (за мене н најбавата)
  *Идадија
  *Кај Рада (бато), моментално не работи не знам зошто
  Сите во Дебар маало

  Ресторан
  *Носталгија
  Препорачувам да си закажеш
  *Македонска куќа

  *Шест чешми - на средно Водно

  доста се...
   
 8. smizlicka

  smizlicka

  Член од:
  22 јули 2005
  Мислења:
  2.199
  Допаѓања:
  10
  Pivnica,Dalmetfu,Ezerce kaj park kaj sto ima najubavi zabji bataci...
   
 9. D'R'N dupka

  D'R'N dupka

  Член од:
  6 септември 2005
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  2
  Mojot top 3:

  LIRA
  ORACH
  ZZABAR


  Ama moze i:

  MAKEDONSKA KUCA

  Pa zasto da ne i:

  KEJ (vremeto e seuste mnogu ubavo i vecericka so pogled na Vardar i ne e losa ideja)
   
 10. ZisDead

  ZisDead

  Член од:
  26 август 2005
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  2
  Мрзенци

  Ја заборавивте Мрзенци. Има највкусна традиционална македонска кујна. Башка директорски амбиент а богами и цени.
   
  На FARANG му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Astra

  Astra

  Член од:
  20 септември 2005
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Дефинитивно ја препорачувам ЛИРА.
  Без да отидеш до Bravos да не си заминеш:) ама тука треба да си направиш резервација, најдобро ден два однапред. И на музиката бакшиж да им оставиш:)
  Не знам дали работи Чардак, многу одамна не сум била се надевам дека е отворен уште...можда некој знае повеќе...?
   
 12. Iris

  Iris Ruzha, ruzhica...

  Член од:
  29 април 2005
  Мислења:
  283
  Допаѓања:
  7
  Re: Мрзенци

  Kade e toa?

  Nedelava kje planiram da pojdam tamu ako ima ubavi salati :)
   
 13. head

  head ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО

  Член од:
  15 септември 2005
  Мислења:
  1.190
  Допаѓања:
  172
  Балила бе луѓе ја заборавивте :x Најдобра пицерија во градов дефинитивно,а башка и екстра тестенини прават,а ко за предјадење ви прпорачувам грчка салата и ж`та м м м :!: Се наоѓа позади беверли стариот трговски , во кулите е,пред завод за вработување....
   
 14. ThA-BiTcH

  ThA-BiTcH ~*~Blonde Bitch With a Brain~*~

  Член од:
  23 септември 2005
  Мислења:
  4.339
  Допаѓања:
  52
  Vodenica number 1! :)
  Mnogu e ubavo i ima mmmmmmmmmmmm hrana :)
  pogotovo salatite i predjadenjata se najvkusni :)
   
 15. Profa

  Profa

  Член од:
  14 септември 2005
  Мислења:
  424
  Допаѓања:
  11
  Ja ko si bev za Makedonija pred 3-4 godini bev vo Meana B,Kaj Zlate,i edno restorantce vo aerodrom karsi majcin dom preku ulicata,nekade vo toa zgradite nese sekavam :)
  No i trite kafeanki bea dobri.Sea zavisi za kakov ambient i kakva hrana si...
   

Сподели преку: