Реставрација на автомобили и моторцикли, расклопување мотори и слично?

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Торент, напиши на Гугл Fiat 131 Volumetrico Abarth :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
сторено, но повеќе ми лежи на срце кола со 4 врати
 

JerryMK

Sexy Girls in your town for night
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
abe bojle ti e da restavriras fiat 2300 berlina najubav sedan od fiat e
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Кај ке најдиш е прашањето...
Не се наоѓа....
Ама, во догледна иднина, со членство во ЕУ, кога се ќе се важи како еден пазар, без ограничувања, тогаш може да се донесе еден од Италија, или било каде ЕУ, и да си биде на наши таблици, легално регистриран :)
2300...кола од `60-тите...голем ФИАТ...со за свое време респектабилни 100, односно 136 коња, од реден шестак :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не се наоѓа....
Ама, во догледна иднина, со членство во ЕУ, кога се ќе се важи како еден пазар, без ограничувања, тогаш може да се донесе еден од Италија, или било каде ЕУ, и да си биде на наши таблици, легално регистриран :)
бато да сме живи и здрави јас и ти и сите, таа догледна иднина баеги далеку ми делува. Некако си викам дека можеби син ми ке има можност да ужива во некои работи кои што јас неможам да ги правам сега...

Не само за увозот на автомобили, конкретно за се, погледни го пример ова... Ист ваков компјутер имам дома, само што LCD-то е скршено, лап-топот си работи супер на екстерен монитор. До овде би дошол 100 долари (околу 80 евра) и ке си го средам за 20 минути, но што е целата заебанција. PayPal за Македонија нема, така да нема начин како јас да го платам чудово. И кога ке видиш...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Догледна во смисла за едно 10 години...оптимистички.
Со тоа Пејпал се нервирам и јас у пм...ама ајде...надежта последна умира, нели?
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Ако некој знае каде има да се купи ова
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/crnko]crnko at 2009-07-11[/URL]
за да се преправи во ова
By crnko, shot with CYBERSHOT at 2008-11-29
Ве молам пишете, частам...

skoda1000mb a?:) jas imav vakva pred 1 godina i mi bese ekstra napravena mi se poeba motorot i ja dadov vo otpad:)inace eden covek od avtokomanda ima dve star e okolu 70godini ako sakas mozam da se potrudam brojce ke ti najdam pa dogovori se ti inace ima edna i na vodno ama ne go znam gazdata...
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
за струмиксот: баш денес пред куќа ми помина една 1300тка со тие лајсните шо ги бараш но немаше таблици инаку ке ги запишев
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Торент...ќе ги најдам...
Краен случај, на Ибеј во Холаднија ги има, 30 долари+12 долари поштарина...и уште 28 долари за оние носачите на лајсната на прагот (вкупно 14 по 7 на секоја страна) и ај у пм со тоа...ми скурчи веќе од барање насекаде...аман!
 

Crnko

Излуфтиран, комплетно
Член од
4 јули 2008
Мислења
203
Поени од реакции
5
Струмикс, ако ти скурчило не е опасно, пази да не попиздиш:vozbud::vozbud::vozbud:
А и време е да го досредиш...еве го септември кај иде...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Струмикс, ако ти скурчило не е опасно, пази да не попиздиш:vozbud::vozbud::vozbud:
А и време е да го досредиш...еве го септември кај иде...
Овој септември секако пропаѓа...
Ама за другиот ќе биде, веќе дефинитивно сум изнервиран максимално, скурчен, спизден...и што ли уште не...работите на куќата ми се одлоговлечени до максимум, инвестиции таму...косата ми побеле веќе...
Нели викаше некој можеби има лимарија? Што стана?
 

Crnko

Излуфтиран, комплетно
Член од
4 јули 2008
Мислења
203
Поени од реакции
5
Не сум бил да прашам. Во Радишани живее на 25 км од Ѓорче.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Торент...ќе ги најдам...
Краен случај, на Ибеј во Холаднија ги има, 30 долари+12 долари поштарина...и уште 28 долари за оние носачите на лајсната на прагот (вкупно 14 по 7 на секоја страна) и ај у пм со тоа...ми скурчи веќе од барање насекаде...аман!
Да фаниш да ги порачаш, оти и таму ќе ги нема. Скапо е ама шо да му праиш...
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Ќе те цитирам тука,да не одиме во ОТ
JeepMkd напиша:
Ќе одиме офтопик ама ајде... Со пари можеш се да направиш, сфаќаш. Нека не бидат 1000, нека бидат 2000 па и 2500 евра. Кога ќе го дадиш на лимар, на мајстор за тие пари очекуваш да биде среден добро. Арно ама, кај нас уште долго тој филм не го гледаме со самоуки мајстори на кои им е битно само да им платиш. Немаме којзнае какви отпади па да можеш да си вадиш делови кои ти требаат, а и да има цената ќе биде изгор. Ако дојде до порачување од интернет, баш сега го правевме тој моабет за царини, поштарини, PayPal, нити можиш да порачаш нити ќе стигне тука во еден дел... За модификации, како што сакаш ти, да не спомнувам.

Сите така си размислуваме - да земам ова, да земам она, да дадам 1000 евра и ќе биде топ! Не е толку едноставно колку што мислиш. Ако беше така сите за 2-3000 евра ќе возеа средени олдтајмери и ќе немаа мака и немаше да се купуваат нови коли. Стара кола си е стара кола, секогаш нешто ќе фали.

Ако имаш место каде да си работиш сам (барем да не биде под отворено небо), ако имаш вишок време и вишок пари, и најбитното - љубов, се` се постигнува. Не очекувај дека некој за тебе ќе се замара колку некоја линија е права, дали сите лајсни се на број, дали тапацирунгот за една година ќе ти виси.. Секоја чест на исклучоците. Да направиш потфат темелно да средиш стара кола е многу работа.
Се слагам со ова шо си го пишал,ама јас буквално можам да склопам кола дома,во гаражата.Татко ми и дедо ми се одлични механичари,на дедо тоа му е занает,на тато хоби...Исто можам и дома да си ја гитирам,истругам и шприцам..Љубов за Кадет Ц да не правиме муабет,таа кола некогаш да ја имам мислам дека ќе бидам пресреќен :) Или пак нешто слично на неа,Капри,Ескорт I,Таунус....Значи само парите ми фалат,не сум зависен од никакви квази мајстори,кои што како шо рече ти ги интересира парите да ги земат само....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom