Реселер хостинг

Член од
13 октомври 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Имам едно прашање како да продавам реселер хостинг дали пред тоа треба да имам дедициран хостинг и со тоа да правам реселер за да продавам реселер хостинг или како кажете ми некој што продава хостинг што можеш да продаваш реселер
 
P

Peaceful Anger

Гостин
оди на некои од хостинг сервисите (justhost, hostgator...) имаш и онлајн агенти ке ти кажат се шо не ти е јасно, а имаш и опција да станеш реселер така да само се пријавуваш и тоа е тоа
 
P

Princ

Гостин
Имаш 2 опции. Првата е да земеш дедициран сервер, и потоа да креираш реселери (јас дилери си ги викам).
Втората опција е (не секоја хостинг компанија го поддржува ова, ќе треба да ги прашуваш поединечно оние што ќе ти фатат око) под-реселер да бидеш. Значи хостинг компанијата/сопственикот на серверот да ти креира реселер, во кој ти ќе можеш да креираш под-реселери.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
АКо планираш само shared пакети да продаваш најубо е да си купиш Reseler Пакет од некој хост кој го продава тоа
И другото се ти е наместено ти само ке идеш на креирање на акаунти :D
а ако сакаш да продаваш резилери тогаш најубо ти е да си купиш Master Reseler од кој ке можеш Shared и Reseleri да прдаваш
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
прашав во ухост ми рекоа дека можам реселери да правам со впс и дедициран хостинг дали е точно тоа?
 

ElindHost

ElindHost
Член од
27 јуни 2011
Мислења
30
Поени од реакции
15
прашав во ухост ми рекоа дека можам реселери да правам со впс и дедициран хостинг дали е точно тоа?
Можеби би можел да ти помогнам јас, контактирај ме на MSN ili email : offshoregator@hotmail.com нудам web hosting reseller ако те бендиса некоја понуда може да се договориме :) Моментално продавам Offshore i Onshore хостинг reseller и shared хостинг!!! Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom