Рендер

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
270
Поени од реакции
65
Претпоставувам дека станува збор за рендерирање. Процес на креирање слики или фрејмови од 3д сцена. Тоа постојано се случува при играњето на 3д видео игри, а брзината зависи од бараниот квалитет на сликите.
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
99
Поени од реакции
47
што може да се деси, да прегрее?
ништо ќе си го оставиш да процесира компјутерот, а ти за тоа време може да одиш да ебниш нешто набрзина.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.024
Поени од реакции
3.214
Со тој процесор да имаш проблем ?

Абе не заебавај, шибај таму. Јас на лаптоп рендер правам во Blender, за енкодирање на видео во AE или со FFMPEG нит му ја мислам :)
 
На врв Bottom