Рекрут а френд

Член од
14 јануари 2011
Мислења
262
Поени од реакции
97
Пошто гледам дека нема ваква тема на форумов се решив да отворам една.

Ако има желба да почне со ВоВ и онака сака само да ја проба играта слободно нека ми пише пп. Со оваа опција левелирањето е 3 пати побрзо. Ги знам сите инстанци на памет, за да иде побрзо ќе играм јас тенк или хилер за да имаме инстант влез. Ќе ве снабдам со торбици, маунти и доволно голд.

Процедурата за ова е да ми го дадете вашиот емаил, јас да ве поканам и да го купите батл честот кој моментално чини 15 евра . Во него влегуваат 30 дена гејм тајм и сите експанзии без најновата ВоД. Поентата е да му помогнам и да го упатам новиот играч, секако и да запознаам нови луѓе со кои ќе играм. Исто така уживам во левелирање алтови, па не е пробем и да дигнеме 2-3 класи додека не си ја најдете вашата омилена класа.

За хејтерите : Не, не ми треба маунтот кој се добива доколку платите понатаму да играте, пошто веќе имам доволно маунти и го имам маунтот. Слободно може само да си ја пробате играта 30 дена и да видите дали ви се допаѓа. Не сте обврзани на ништо повеќе.
 
Последно уредено:

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Неам кеш инаку би играл retail уште од поодамна.
:toe:

Со среќа да најдеш некој, ама од Македонија тешка работа.
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
262
Поени од реакции
97
Неам кеш инаку би играл retail уште од поодамна.
:toe:

Со среќа да најдеш некој, ама од Македонија тешка работа.
И јас мислев дека требаат многу пари за да се игра ретаил, но има еден куп страни од каде сум купувал 2 месеци гејм карта за 1000 денари, тоа е по 500 денари месечно, едно искачање во дискотека чини толку. Експанзиите се најголем проблем, но јас ВоД ја земав за 30 евра, што пак е 15 евра поефтино од официјалната страна. Ќе се снајдеме, не џабе сме Македонци. :)
 
S

StormRage

Гостин
Последен пат кога проверив, батлчестот беше нешо ко 5 евра, другарче го зеде :)

Сеа уште WoD да набавам од некаде :vrtioci:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.662
Да го слушнев магичниот збор (посветеност на ПвП), којзнае... можеби пак ќе дозволев да ми влезе чивијата... ;)
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
262
Поени од реакции
97
Последен пат кога проверив, батлчестот беше нешо ко 5 евра, другарче го зеде :)

Сеа уште WoD да набавам од некаде :vrtioci:
Мислам дека помина таа промоција на Близард. Како и да е пак ја најдов за околу 500 денари.
.[DOUBLEPOST=1418335776][/DOUBLEPOST]
Да го слушнев магичниот збор (посветеност на ПвП), којзнае... можеби пак ќе дозволев да ми влезе чивијата... ;)
Моментално е шит, 3 оп класи газат се пред себе, се надевам кај и да е ќе следат нерфови. Сепак интересно е арена и општо пвп. Се најдовме 3 македонци за арена и качивме 2000 ирејтинг, само треба добро комбо и интересно е. (y)
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.662
Jaс прекинав претпрошлата сезона, играва предолго остана преголем тајмсинк за мене. Увидов дека дури и во casual PvE гилд премногу време се троши на играта. Низ годините ги поминав сите фази од хард-кор рејдање со 5 раидови неделно по 5+ саати, до еднаш неделно... секако премногу време се трошеше.

Мислам дека само ПвП аспектот на играта може да се игра со трошење на умерено време. Ама за неколку сезони сменив безброј тимови/партнери, и со пар исклучоци не најдов посветени луѓе за озбилен PvP. Прерано се откажуваа, не доаѓаа на закажани термини, не беа способни да комуницираат нормално, или да координираат акцијата, или да си го средат комјутерот, конекцијата, плагин-овите, итн итн.... Hence, изгубив трпение и прекинав. (и според тоа што го слушав, баш пред сезоната кога ОП тркалото конечно застана на ворлок рецката ;))[DOUBLEPOST=1418336896][/DOUBLEPOST]
Моментално е шит, 3 оп класи газат се пред себе, се надевам кај и да е ќе следат нерфови. Сепак интересно е арена и општо пвп. Се најдовме 3 македонци за арена и качивме 2000 ирејтинг, само треба добро комбо и интересно е. (y)
Тоа со ОП е за највисоките рангови, 2 до 2.2к многу комбинации можат да функционираат... пошто главната цел е вежбање, искуство, учење и координација. Успесите стигнуваат по повеќе месеци упорно играње заедно. А доволни се саат-два играње на секои неколку денови.
Ама тоа е, премногу нубови и премногу деца...
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
^ Yep.
И јас заради тоа се откажав.

Бев во Hardcore PvE guild и скоро секој ден имавме raid.
Рачунај кога ќе седнев од кај 8 вечер, нема шанси станување од пред компјутер.

Плус тоа цел ден ти одзема време собираш potions, flasks, scrolls, редиш еден милион toons итн.
:sramezliv:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.662
Многумина сме, сигурен сум.
Ова како на алкохоличарските состаноци: „Здраво на сите, јас сум Ванлок и јас сум вовохоличар!„ :bravobe:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Најди ми подобро MMO од тие што се free to play. :)
Ако давам пари ќе дадам пари еднаш за игра да можам после да ја играм, не стално да ме цица за други глупости. Се водам од таа филозофија да џабе е некоја игра одлична ако цело време ме кошта пари. Така да - не фала. Каква сака нека е.

Ќе играм Heroes of M&M V и Neverwinter Nights 2 у меѓувреме :D
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ако давам пари ќе дадам пари еднаш за игра да можам после да ја играм, не стално да ме цица за други глупости. Се водам од таа филозофија да џабе е некоја игра одлична ако цело време ме кошта пари. Така да - не фала. Каква сака нека е.

Ќе играм Heroes of M&M V и Neverwinter Nights 2 у меѓувреме :D
Неспоредливо пеер. Не е истиот жанр. Од друга страна, сите MMО-а кои се f2p од старт или станале се пропаднати или пропаѓаат, само WoW останува на тронот веќе десет години.
Зошто? Пошто немале доволно средства за плати, сервери итн. Багови, нескриптани dungeons и raids, непостоење на квестови за левелирање после одредени левели, каснење на content итн.

And don't get me started on heresies like Neverwinter Nights :icon_mrgr:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
And don't get me started on heresies like Neverwinter Nights :icon_mrgr:
Не и фали нишо на двојката не ми ја хејтај играта сеа :D. Немам искуство со првиот дел, така да за првиот не можам да зборам.

Види, ова за Wow што е, If I had a very good paying job, нема да ми смета ич. Ама будучи да не е така, мрчам малце :D. Останатоно у постов твој горе доле се согласувам, после два-три гугл клика.
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
654
Поени од реакции
2.265
Пошто гледам дека нема ваква тема на форумов се решив да отворам една.

Ако има желба да почне со ВоВ и онака сака само да ја проба играта слободно нека ми пише пп. Со оваа опција левелирањето е 3 пати побрзо. Ги знам сите инстанци на памет, за да иде побрзо ќе играм јас тенк или хилер за да имаме инстант влез. Ќе ве снабдам со торбици, маунти и доволно голд.

Процедурата за ова е да ми го дадете вашиот емаил, јас да ве поканам и да го купите батл честот кој моментално чини 15 евра . Во него влегуваат 30 дена гејм тајм и сите експанзии без најновата ВоД. Поентата е да му помогнам и да го упатам новиот играч, секако и да запознаам нови луѓе со кои ќе играм. Исто така уживам во левелирање алтови, па не е пробем и да дигнеме 2-3 класи додека не си ја најдете вашата омилена класа.

За хејтерите : Не, не ми треба маунтот кој се добива доколку платите понатаму да играте, пошто веќе имам доволно маунти и го имам маунтот. Слободно може само да си ја пробате играта 30 дена и да видите дали ви се допаѓа. Не сте обврзани на ништо повеќе.
Фала богу дека не ти треба маунтот, бесплатниот месец ти треба. :ROFLMAO:

Иначе, планирам да ја купам Воф за НГ, па ваљда ќе ти даам меил зашо левелирањето ќе ми е побрзо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom