Рекреативна хералдика

Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665

Големината на симболите и животните во грбот може да се менува. Се менува и нивната поставеност (лево-десно). Знам дека нема многу голем избор, дека постои само една форма на грб, но може да се прават многу различни варијанти и со она што е понудено.

Одличен сајт , направив неколку грбови ... ме интересира дали некој знае како може да се намали големината на животните и симболите , бидејќи некои од нив се преголеми и не може да се стават повеќе од 2 животни или симболи , а гледам дека на некои грбови кои кои се направени преку оваа програма има по неколку животни или симболи кои се поставени на ист грб ... никако неможам да најдам како да ја намалам големината .
^ Од десната страна на грбот што го правиш, таму каде што ја менуваш неговата боја, постои една стрелка со која ја регулираш големината, со кликање на flip се менува правецот, а на крајот во горниот десен агол можеш со кликање на белото квадратче (јебига не ми текнува друг збор сега) да го отстрани симболот.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.683
Поени од реакции
866
За вртење на страната на симболот (flip ) видов уште прееска дека можи , а исто и за отстранувањето на симболот , но за намалување не можев да забележам каде е ... фала за информацијата , сега е веќе се отвараат многу повеќе можности за правење на грбот .
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290

Нешто вакво?
Еве нешто инспирирано од Song of Ice and Fire:

Фала!

Инаку и тоа што го нарачав е од ASOAF.
Тоа е грбот на куќата на Берик Дондерион (мојот омилен лик).


Клегани, Ерин, Старк (црното не ми текнуе у моментов чие беше)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Фала!

Инаку и тоа што го нарачав е од ASOAF.
Тоа е грбот на куќата на Берик Дондерион (мојот омилен лик).


Клегани, Ерин, Старк (црното не ми текнуе у моментов чие беше)
Претпоставував дека е така, но не ми текнуваше чиј е грбот :) Црниот би требало да ја претставува Стражата што го чува Ѕидот.
Штета што нема одран човек во изборот. И розе бојата може да има темна варијанта :pos: :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom