Резолуција на ООН за геноцид во Сребреница

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.222
Поени од реакции
6.645
Rezolucijava e kazna za srbite oti ne go ebavaat zapadot zaradi Rusija!
I si podgotvuvaat teren za da gi dupchat ponatamu.
Stara prtikazna novi datali!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.851
Поени од реакции
80.418
Ова ако е прогласено за геноцид, никој на светот не може да спречи и Јасеновац да биде прогласен за геноцид. Исто и за неколку други случаи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.851
Поени од реакции
80.418
Тиквешкото востание може за геноцид да се рачуна. Ако сакаше Османи толку да прогласуе геноциди можеше тој. Ете, Србите пак ќе беа на тапет.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.933
Поени од реакции
4.438
lol, демек они на своја рака без никаква подршка од западните служби?
Првичната подршка е од Србија за да отргне внимание од косово и да се продолжи со политиката на Новаковиќ дека македонизмот неможе да се одржи а за тоа подизведувач и сојузник на србите се албанците, додека бугарите и грците немаат ништо против ако македонците се србизираат.
Автоматски споено мислење:

Го признаваш геноцидот во Егејска Македонија?
Егејска Македонија не е само геноцид туку и егзодус нешто слично како македонците од западна македонија, дали од башибозук, бализам или учк небитно, или србите од хрватска и косово.
 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.946
Поени од реакции
4.109
Егејска Македонија не е само геноцид туку и егзодус нешто слично како македонците од западна македонија, дали од башибозук, бализам или учк небитно, или србите од хрватска и косово.
Зашто го употребуваш изразот „Егејска...„? Македонското колективно сеќавање не го познава митолошкиот лик Егеј.

Имам/е посоодветен и поточен израз/именување за македонската земја во границите од денешна Грција.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.933
Поени од реакции
4.438
Кога ќе слушнам дека албанците биле жртви на србите таков пролив ме фаќа...
Српски жандари во кралска југославија.
GOSKAtHXQAAFWwC.jpeg
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.063
Поени од реакции
8.299
Најбизарно во целава ситуација е што главен спонзор (како ли се вика) на резолуцијава беше Германија. Како беше она Луд јебе збуњеног. Беспредметна е секоја дискусија.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.286
Поени од реакции
18.843
Најбизарно во целава ситуација е што главен спонзор (како ли се вика) на резолуцијава беше Германија. Како беше она Луд јебе збуњеног. Беспредметна е секоја дискусија.
Е Германија да каже за некој народ дека е геноциден па и да е главна во процесот тогаш нема што натаму да се зборува. Гасни комори, стрелање гимназијалци, Менгеле и што уште не видел светот во тие 20 години пробување да го освојат.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.422
Поени од реакции
4.913
Е Германија да каже за некој народ дека е геноциден па и да е главна во процесот тогаш нема што натаму да се зборува. Гасни комори, стрелање гимназијалци, Менгеле и што уште не видел светот во тие 20 години пробување да го освојат.
Германија уште плаќа репарации, знаат што згрешиле, а србите имаат именувани улици со имиња на злосторници.
Вашите релации со србите треба долго да се испитуваат, поголема мистерија не постои.
Автоматски споено мислење:

Со 84 гласови ЗА и 19 против се усвои резолуцијата во Обединетите нации со која се признава како Геноцид увиството на преку 8000 бошњачки мажи и момчиња во 1995 во Сребреница од страна на србите.
11 јуни се прогласува за ден на Геноцидот во Сребреница.
Се повикува да се осуди негирањето на геноцидот и глорифицирање на сторителите на геноцидот.Србите мислат дека со оваа резолуција србите постанаа Геноциден народ.

Истовремено истите срби го негираат геноцидот и ги слават убијците на преку 8000 невини бошњаци.

Често имињата на Младич, Караџич, Аркан можат да се видат и во Македонија, напишани по ѕидови од објекти и во мурали.

Македонија заедно со Црна Гора, БиХ, Хрватска, Словенија како поранешни Југословенски републики гласаа ЗА резолуцијата, а српските политичари се закануваа на истите.

Нека почиваат во мир жртвите на Сребреничкиот геноцид, одговорност за сторителите.

Никогаш да не се заборави, никогаш да не се повтори.

Прегледај го приврзокот 417936
Подобро доцна отколку никогаш, се исправи голема грешка.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.222
Поени од реакции
6.645
Германија уште плаќа репарации, знаат што згрешиле, а србите имаат именувани улици со имиња на злосторници.
Вашите релации со србите треба долго да се испитуваат, поголема мистерија не постои.
Автоматски споено мислење:


Подобро доцна отколку никогаш, се исправи голема грешка.
Koja greshka be retardu.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.259
Вашите релации со србите треба долго да се испитуваат, поголема мистерија не постои.
Да не беа тие релации со србите за време на корона ќе тражеше свинска маст.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
5.233
Да не беа тие релации со србите за време на корона ќе тражеше свинска маст.
Вучиќ му носеше пиво на Шешел, а еве што Шешел мислеше за Македонија:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom