Редовна војска повторно?

Член од
11 јуни 2013
Мислења
56
Поени од реакции
22
друже поарно заеби џабе ке идеш мој пријател пред година ипол беше доброволно војска све помина добро со најдобра оценка од старешните после тоа беше се пријавил за платен војник али не му дозволија демек нешто му фалело а да биде поголема мизерија примале албанци кои немале појма како да склопат пушка или пиштол а физички биле тотален хаос и секако со врски се влезени пријателот виде со какви луѓе си има раб и реши да аплицира за бг пасош кој сега си го има и работи во германија си нема гајле сега али нему не му беше до парите од мал секогаш ми досадуваше ја ке бидам војник ке ја бранам Македонија али ете таква ни е владата
Искрено јас сега за сега не би сакал да одам платен војник, само сакам малку да ја тргнам главата од секојдневието.
Башка од тоа , ќе научиш ра ракуваш со оружје. А за тоа дека државата ни е покварена, те молам не збори, преку к%р ми е од сите институции. Ни малку не си ја вршат работата ко што треба, па овде патриотишча големи , демек македонија треба да се чува , бла бла и триста лаги. Добро направил што извадил пасош твојот другар, ако остани овде крвта ќе му ја испија.
 
Член од
11 јуни 2013
Мислења
56
Поени од реакции
22
Кој му је крив кога не е способен
очигледно си набилдан во нозете , од штаб до штаб, од комшии до роднини и сви остали пријатели, така едно 10год. и подоцна работно место МЕТАЧ. Па види сега некој не може така да оди, слаб е во нозете мора да бара алтернативен начин.
--- надополнето: 8 јануари 2014 во 12:13 ---
Носете се со бугарските пашапорти
Каде? кај ти одговара?
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Да бе за разлика од тебе.

Носи се тој пашапорт подалеку од Македонија !
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Вашите бугарски пашапорти сега не вредат. Џабе е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom