Редовна војска повторно?

Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Си бил во војска и твоето поминало, тоа биле други времиња. Не е праведно 10 години да нема војска, а по 10 години да ја враќаат. Затоа на кој му се иде нека иде, а не да вика дај боже да ја вратат. :P
Да де,ептен дебела причина имаш наведено зошто не е ,,Фер,,пак да се воведе.

Машкоста не се искажувала со тоа дали си способен за војска или не.
Епа ако не се искажувала на тој начиин што сте се исплашиле толку?
Јес да не се искажува на тој начин,ама сепак нешто покажува.
И некој се пријави?
Посебно ме интересира за сите оние кои закачуваат слики од нивните стомачни и грбни плочки низ темите за боди билдинг.:D
Чисто да видиме дали се полни,,воздух,,или сосема здраво навежбани,башка поткрепени со психофизичка издржливост.
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Да де,ептен дебела причина имаш наведено зошто не е ,,Фер,,пак да се воведе.

Машкоста не се искажувала со тоа дали си способен за војска или не.
Епа ако не се искажувала на тој начиин што сте се исплашиле толку?
Јес да не се искажува на тој начин,ама сепак нешто покажува.
И некој се пријави?
Посебно ме интересира за сите оние кои закачуваат слики од нивните стомачни и грбни плочки низ темите за боди билдинг.:D
Чисто да видиме дали се полни,,воздух,,или сосема здраво навежбани,башка поткрепени со психофизичка издржливост.
Жалам што ќе изгледа нападно овој став, ама како женско немаш ама баш никакво право да кажуваш дали машките треба или не треба да одат во војска.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Жалам што ќе изгледа нападно овој став, ама како женско немаш ама баш никакво право да кажуваш дали машките треба или не треба да одат во војска.
Баш беше нежен ставот,ти благодарам :)
Иначе пробај забрани ми дали да имам право или да немам,поготово да дискутирам на темава.
Башка не одат само машките во војска.
А уште по башка,каде кажав дали треба да одат или не?
А кога веке проба да ме убедиш дали смеам или не смеам да кажувам,да се изјаснам дека,итекако треба машките да одат во војска.
Сите до еден,со исклучок на оние со ,,дебели потврдени аргументи,,дека неможат да одат.
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Баш беше нежен ставот,ти благодарам :)
Иначе пробај забрани ми дали да имам право или да немам,поготово да дискутирам на темава.
Башка не одат само машките во војска.
А уште по башка,каде кажав дали треба да одат или не?
А кога веке проба да ме убедиш дали смеам или не смеам да кажувам,да се изјаснам дека,итекако треба машките да одат во војска.
Сите до еден,со исклучок на оние со ,,дебели потврдени аргументи,,дека неможат да одат.
Итекако на женските треба да им забранат да имаат право на абортус. На сите до една, со исклучок на оние со "дебели потврдени аргументи" дека мора да имаат.

^ Така звучиш кога паламудиш за правата на машките што воопшто не те тангираат како женско.

пс. Едуцирај се: http://en.wikipedia.org/wiki/Double_standard
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Итекако на женските треба да им забранат да имаат право на абортус. На сите до една, со исклучок на оние со "дебели потврдени аргументи" дека мора да имаат.

^ Така звучиш кога паламудиш за правата на машките што воопшто не те тангираат како женско.
Баш ми е жал што така ги мешаш работите,а уште по жал ми пага кога гледам дека така ги раздвојуваш нештата на машки работи и женски работи.
Одлуката дали ке имате дете или не со својата партнерка,според твоево напишано ке зависи само од нејзе,значи ти и да не сакаш таа има право да има дете од тебе па дури и по вештачки пат без ти да знаеш.
Но да не забегуваме од темава,нема потреба да се плашиш да бидеш војник,има и пострашни работи кои го следат човекот низ животот.
 
O

Orion.

Гостин
Да де,ептен дебела причина имаш наведено зошто не е ,,Фер,,пак да се воведе.

Машкоста не се искажувала со тоа дали си способен за војска или не.
Епа ако не се искажувала на тој начиин што сте се исплашиле толку?
Јес да не се искажува на тој начин,ама сепак нешто покажува.
И некој се пријави?
Посебно ме интересира за сите оние кои закачуваат слики од нивните стомачни и грбни плочки низ темите за боди билдинг.:D
Чисто да видиме дали се полни,,воздух,,или сосема здраво навежбани,башка поткрепени со психофизичка издржливост.
Момците што сериозно се посветени на вежбањето се физички десет пати поспремни од физичката спремност која би ја стекнал еден обичен војник за тој временски период во војска

Just sayin...
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Момците што сериозно се посветени на вежбањето се физички десет пати поспремни од физичката спремност која би ја стекнал еден обичен војник за тој временски период во војска

Just sayin...
Да не генерализираме.
Се немаше намера некој да се одзова како навреден.:)
Да почекаме да видиме може некој се пријавил.:свиркам:
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Баш ми е жал што така ги мешаш работите,а уште по жал ми пага кога гледам дека така ги раздвојуваш нештата на машки работи и женски работи.
Одлуката дали ке имате дете или не со својата партнерка,според твоево напишано ке зависи само од нејзе,значи ти и да не сакаш таа има право да има дете од тебе па дури и по вештачки пат без ти да знаеш.
Но да не забегуваме од темава,нема потреба да се плашиш да бидеш војник,има и пострашни работи кои го следат човекот низ животот.
Кога и твојот пол ќе биде приморан да се пријави за војска во оваа држава (како во Израел) дотогаш нема да ми биде "страв". Се дотогаш одењето војска е исклучиво машка работа и не пробувај да го негираш тоа.

За останатото ќе оставам да препрочиташ што напишав пред да ми ставаш зборови во уста и да го извртуваш напишаното, и не го дискутирам повеќе оти е оф топик.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
за секое машко треба војска, да зацврстне, да се оформи да научи на ред и дисциплина , и најважно да го ошишаат кец а не да ми идат залижани у град со толкави коси на главата
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
си ебала матер редовната војска ако најважна функција и е да ги ишиша машките на кец.Не мора да носат закон за редовна војска нека донесат само закон ко у кореа каква коса смееш да имаш и ете сите задоволни.Ако сте вие мувли дебели и чекате војската да ве оправи,има машки кој се веќе зацврстени и знаат што е ред и дисциплина и нејкам 3 месеци некој кисел да ми команда у војска.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
си ебала матер редовната војска ако најважна функција и е да ги ишиша машките на кец.Не мора да носат закон за редовна војска нека донесат само закон ко у кореа каква коса смееш да имаш и ете сите задоволни.Ако сте вие мувли дебели и чекате војската да ве оправи,има машки кој се веќе зацврстени и знаат што е ред и дисциплина и нејкам 3 месеци некој кисел да ми команда у војска.
Тоа и јас го викам, ако некој е човек, тој ќе биде и пред и по војска ;)
 
Член од
11 јуни 2013
Мислења
56
Поени од реакции
22
Decki, moze li nekoj da mi ja opise postapkata za odejne dobrovolno vo vojska.
Dali se odi koga sakas ili ima termini, posebni uslovi i t.n ?
--- надополнето: 7 јануари 2014 во 16:09 ---
Decki, moze li nekoj da mi ja opise postapkata za odejne dobrovolno vo vojska.
Dali se odi koga sakas ili ima termini, posebni uslovi i t.n ?
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Decki, moze li nekoj da mi ja opise postapkata za odejne dobrovolno vo vojska.
Dali se odi koga sakas ili ima termini, posebni uslovi i t.n ?
--- надополнето: 7 јануари 2014 во 16:09 ---
Decki, moze li nekoj da mi ja opise postapkata za odejne dobrovolno vo vojska.
Dali se odi koga sakas ili ima termini, posebni uslovi i t.n ?
друже поарно заеби џабе ке идеш мој пријател пред година ипол беше доброволно војска све помина добро со најдобра оценка од старешните после тоа беше се пријавил за платен војник али не му дозволија демек нешто му фалело а да биде поголема мизерија примале албанци кои немале појма како да склопат пушка или пиштол а физички биле тотален хаос и секако со врски се влезени пријателот виде со какви луѓе си има раб и реши да аплицира за бг пасош кој сега си го има и работи во германија си нема гајле сега али нему не му беше до парите од мал секогаш ми досадуваше ја ке бидам војник ке ја бранам Македонија али ете таква ни е владата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom