Регистрираните возила ќе возат со посебна налепница

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Se znae li koja firma ke gi stampa? Da znaeme koj ke se omrsi godinava i koj frlal pari i kuverti pod i nad masa.
:tapp:
--- надополнето: 9 јануари 2014 во 21:07 ---
Бројката би била 300.000 x 1.5 е = 450.000 евра.
Ама битно на реклама вртат дека имаме најниски давачки и даноци :tapp:
Imas pravo, tolku ke e, ihaa ke se vrtat prasinja denovive.....
:pos:
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Eve ja prikaznata od slovenija:
http://www.rtvslo.si/slovenija/virant-mirage-je-cisto-mogoc-primer-sistemske-korupcije/311236
--- надополнето: 9 јануари 2014 во 21:23 ---

Verovatno im ostanalo previse od taa kvalitetnata hartija za stampanje diplomi pa najdoa nacin kako da ja potrosat.
:tapp:
--- надополнето: 9 јануари 2014 во 21:28 ---


Eve ti uspesen *overnight* biznis so 1000% zarabotka. Izgleda nekoj redovno gi gledal reklamive na kolhoznive tv stanici i se *OSMELIL*
:pos::drk::tapp:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Изгледа пак се враќаме назад во 1970 год. во тоа време имаше такви налепници за СФРЈ и после укинаа :facepalm:
И ние пак истото за париии е па само што регистрирав Аудито и нема шанси да залепам на шофершајна оти ми го нагрдува Аудито,а што ако одам во гејција на одмор со таква налепница и ќе ми ја искршат шофершајбната ццццц НЕ БЛАГОДАРАМ :drk:
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
А за на чело да залепиме некоја налепница нема да воведат ?
Ме интересира кој ќе биде храбриот што прв ќе отиде во грција со налепницава, како ќе помине и како ќе се врати. (типувам на шлеп-служба) :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Па јас плаќав директно на технички...
И јас директно плаќав на технички, ако ја најдам сабајле уплатницата во кола мислам ми остана ќе ја скенирам и ќе ти ја приложам. Во секој случај за се почнаа да наплаќаат не е на арно.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Брее сите паметни и шетани, топла вода измисливте денес.
Тоа го има во цел свет а сега дури се воведува кај нас така да нема ништо страшно.

Sent from my HTC One using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Брее сите паметни и шетани, топла вода измисливте денес.
Тоа го има во цел свет а сега дури се воведува кај нас така да нема ништо страшно.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Некој погоре кажа дека сега во цел свет ги укинаа/укинуваат, а ти викаш сеуште ги има. Кое е точно сега? :D
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Некој погоре кажа дека сега во цел свет ги укинаа/укинуваат, а ти викаш сеуште ги има. Кое е точно сега? :D
Каде е тој свет, на Марс?
Во Германија и Чешка не се укинати а и нема да бидат ;)

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Мамицата ни ја е*а државата, од се пари ни зема у пм...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Брее сите паметни и шетани, топла вода измисливте денес.
Тоа го има во цел свет а сега дури се воведува кај нас така да нема ништо страшно.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Вечниот проблем на Македонецот е што воведува европски закони со Македонска плата. Не се којзнае што тие 60/100 денари, ама 100 тука 100ка таму и си одат парите, а не голем број фамилии секој денар им е битен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom