Регистарски таблички

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
имаше вест вчера дека се разгледувало да се уведат лепенки место менување таблици, така да не брзајте.

Додека се договорат овие за лепенките, некој ќе си купи нови таблици. Изгледа сфатија дека немаат доволно таблици за новите возила, и да успеат да ги заменат старите трицифрени и четирицифрени.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.761
Kje teras so tie. Eve tatko mi ima licna karta so Republika Makedonija i ne mu praat problem nikade.
Ќе почнат да прават проблем од февруар 2024, доколку идиотиве не го сменат законот.
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
128
Поени од реакции
74
А шо бидна со оние со 3 цифри.. И тие треба да се менуваат? Нема лепенки?
На 31ви сеа ми е регистрацијата, затоа прашувам.
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
128
Поени од реакции
74
Нема тука инфо за табличките со 3 бројки.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Нема тука инфо за табличките со 3 бројки.
Најверојатно и тие нешто постарите таблици со 3 цифри ќе одат со лепенка NMK, исто како и оние нешто поновите со 4 цифри што се... Никој не спомна промена на таблиците, туку само лепенки, мада кој ги знае, се е можно, може да побараат и целосна промена на таблиците, особено оние постарите троцифрените да се заменат со четирицифрени, плус и лепенката NMK секако !
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.522
Поени од реакции
4.314
А шо бидна со оние со 3 цифри.. И тие треба да се менуваат? Нема лепенки?
На 31ви сеа ми е регистрацијата, затоа прашувам.
Не треба да се менуваат,ќе се ставаат налепници на тие таблици со 4 бројки сто немаат NMK што се само со МК,не си изложен на дополнителен трошок терај си со три бројки.
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
128
Поени од реакции
74
Најверојатно и тие нешто постарите таблици со 3 цифри ќе одат со лепенка NMK, исто како и оние нешто поновите со 4 цифри што се... Никој не спомна промена на таблиците, туку само лепенки, мада кој ги знае, се е можно, може да побараат и целосна промена на таблиците, особено оние постарите троцифрените да се заменат со четирицифрени, плус и лепенката NMK секако !
Не треба да се менуваат,ќе се ставаат налепници на тие таблици со 4 бројки сто немаат NMK што се само со МК,не си изложен на дополнителен трошок терај си со три бројки.
Благодариме.
Табличките ми се VE-XXX-NT затоа прашувам дали треба. Од Неготино сум а табличките сеуште под Велес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom