Регистарски таблички

Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Али со пониска цена, нели?
Прашав дали ќе се менуваат поради тоа што на 50cc еднаш ги регистрираш и нема потреба повторно, ама јас би сакал да имам од новите поубави ми се некако :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Цена незнам.
Нормално е, чим се менуваат табличките, да се менат на се што се движи низ патиштата, нели?
Барем во Македонија.
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
Дај Боже!!!!:vozbud:
Во текот на 2008 сигурно ќе регистрирам еден таков.
Се наѕира крајот на финансиската конструкција за она кое го рабортам веќе 2 год. и нешто.
:)
e druze ako bide toa odma imam za import edno 2002 tii od `67 godina
pa koga ke go doteram
mh,mh,mh
nadezta posledna umira......
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Закон за увоз на возила постари од 35 години веќе постои го донесоа пред 4-5 месеци, но има премногу кочници. Возилото треба да помине пред 3 комисии (кои којзнае кога ке се формираат), па потоа требало да биде во оригинална сосотојба (којзнае што ке побараат, можеби и лајсните да ги има) и уште еден куп глупости.
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
Закон за увоз на возила постари од 35 години веќе постои го донесоа пред 4-5 месеци, но има премногу кочници. Возилото треба да помине пред 3 комисии (кои којзнае кога ке се формираат), па потоа требало да биде во оригинална сосотојба (којзнае што ке побараат, можеби и лајсните да ги има) и уште еден куп глупости.
davaj druze link da vidam sto se treba...
 

Rebel

Карирана овца
Член од
17 јули 2010
Мислења
16
Поени од реакции
8
Кога ја видов темава во Право се сетив на случката кога едно газоглаво човече во плаво сакаше да ми лупне казна бидејќи си најдов стара регистарска табличка на улица и си ја земав со цел да придонесам во естетиката на мојата соба, арно ама типов ме посочи како потенцијален `перач на регистарски таблички`, а притоа и многу `учтиво` ми се испонаша. Се е незаконско бреее мајката!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Кога ја видов темава во Право се сетив на случката кога едно газоглаво човече во плаво сакаше да ми лупне казна бидејќи си најдов стара регистарска табличка на улица и си ја земав со цел да придонесам во естетиката на мојата соба, арно ама типов ме посочи како потенцијален `перач на регистарски таблички`, а притоа и многу `учтиво` ми се испонаша. Се е незаконско бреее мајката!
A? Шо се издешава?
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Што се сторија со новите таблици да не знае некој? Пред 3 години точно најавија дека за едно година ќе ги сменат...ама поминаа три :) .
Некакви нови најави има ли?
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
има ли некој информација како е постапката за добивање црвени регистарски таблички кои се користат за претовар на возило.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom