Регенерација на црн дроб

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Но,мене уште повеќе ова ме интересира
Прегледај го приврзокот 323020
...ако џигерот (јетрата) е орган каде влегуваат сите токсини на телото, тоа е чистилиште на ,, цело ѓубре,, на телото и кај човекот и кај животните зошто би истото би било како квалитет во приготвување во исхрана со сите олиго елементи минерали и витамини како негова содржина?
лично јас тоа не го јадам според овој факт!

... и друго, јаболкото и морковот ние ги гледаме ама не знаеме што вистински содржат, би требало да содржат изнесеното, но не содржи што ГМО, што од ,, посна земја" што од неквалитетна вода што од пестициди со што се изникнати?
...прашувам еден ми вика јаболкото се прска не знам 6 пати ли ми рече, ама запамтив дека сеуште најтешко за одгледување е крушата дал рече 13 пати да се прска со пестициди, страшно, кој витамини да не се лажеме, па и солта ја продаваат како јодирана, иди направи испитување на присуство на јод ќе бидеш изненаден од ич присуство, па проблем- ендемско - штитна жлезда ехеее хеее примери колку сакаш!
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
...ако џигерот (јетрата) е орган каде влегуваат сите токсини на телото, тоа е чистилиште на ,, цело ѓубре,, на телото и кај човекот и кај животните зошто би истото би било како квалитет во приготвување во исхрана со сите олиго елементи минерали и витамини како негова содржина?
лично јас тоа не го јадам според овој факт!

... и друго, јаболкото и морковот ние ги гледаме ама не знаеме што вистински содржат, би требало да содржат изнесеното, но не содржи што ГМО, што од ,, посна земја" што од неквалитетна вода што од пестициди со што се изникнати?
...прашувам еден ми вика јаболкото се прска не знам 6 пати ли ми рече, ама запамтив дека сеуште најтешко за одгледување е крушата дал рече 13 пати да се прска со пестициди, страшно, кој витамини да не се лажеме, па и солта ја продаваат како јодирана, иди направи испитување на присуство на јод ќе бидеш изненаден од ич присуство, па проблем- ендемско - штитна жлезда ехеее хеее примери колку сакаш!
Да де ти без сомнение како сигурен извор овде се тоа имаш испитано...
Автоматски споено мислење:

лично јас тоа не го јадам според овој факт!
Јас па џигерот полукрвав го јадам посладок ми е така...
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Да де ти без сомнение како сигурен извор овде се тоа имаш испитано...
...а што мислиш не однесов мустри за испитување, тешко ли е во Институт за јавно здравје? чудно нели присуство на чудни особи на форумов?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
...а што мислиш не однесов мустри за испитување, тешко ли е во Институт за јавно здравје?
Ајде за свеж телешки џигер чекам контра резултати од овие: Screenshot_2022-02-23-00-28-04-17_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg

Сакам да ги демантираш сите испитувања во врска со холестеролот. Овде велат дека било кој холестерол е клучен за здравјето на човекот и дека човечкиот мозок содржи 40% холестерол...
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
...а што мислиш не однесов мустри за испитување, тешко ли е во Институт за јавно здравје? чудно нели присуство на чудни особи на форумов?
Ако не се согласуваш со табелата погоре ајде тогаш биди љубезна и пиши ни каква нутритивна вредност има телешкиот џигер?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Liver Detox на ZENement освен низ аптекиве во северна Италија го има и на Амазон по поефтина цена од 23€... The Real Deal :vozbud:
Screenshot_2022-03-08-00-18-06-56_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Liver Detox на ZENement освен низ аптекиве во северна Италија го има и на Амазон по поефтина цена од 23€... The Real Deal :vozbud:
Прегледај го приврзокот 324296
...види го составот, посебно глуварчето секојдневен внес не би рекла дека бесопасно, овие хербални лекови ѓоамити од растително потекло се како додаток на исхрана, а не се третира како лек, па не поминува ниту клинички студии преку ноќ ги исфрлуваат на пазар, па сега како сакате, ама внимание жолчните киселини ќе се лачат форсирано , создавање камче на жолчното ќесе неизбежно, внимателно за тие што имаат нормална дигестија!
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
...види го составот, посебно глуварчето секојдневен внес не би рекла дека бесопасно, овие хербални лекови ѓоамити од растително потекло се како додаток на исхрана, а не се третира како лек, па не поминува ниту клинички студии преку ноќ ги исфрлуваат на пазар, па сега како сакате, ама внимание жолчните киселини ќе се лачат форсирано , создавање камче на жолчното ќесе неизбежно!
Поготово во овој состав ги има заедно млекото од магарешки трн и артичоката потоа во комбинација со биофлавоноиди, куркума и ацерола.
Во право си додаток на исхрана е но сепак би требало да има некои позитивни ефекти.
Screenshot_2022-03-08-01-17-11-65_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg Screenshot_2022-03-08-01-11-42-92_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Автоматски споено мислење:

П.С Црниот дроб најчесто пати и од недостаток на витамин Е а кој го има највеќе во бадемите и останатите јаткасти плодови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom