Раскинување или не? Ако замине на одредено време (5-6 месеци)

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Без разлика што и јас не се слагам со нивното мислење, удари испод појас со девојки се сепак претерани. Треба да има ниво дискусијава а не да се претвори во приватен чат кој на кого подобро ќе му „спушти“.
Па што тогаш мене ме цитираш кога претендираш дискусијава да не се претвори во чат...читај ги глупостите на рубен ред
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Па што тогаш мене ме цитираш кога претендираш дискусијава да не се претвори во чат...читај ги глупостите на рубен ред
Истото што тебе ти го пишаа ми го пишаа и мене можеби малку пософистицирано но суштината беше иста. Тоа со мониторот и мене ми беше кажано но од нас зависи дали ќе се испровоцираме или не :).

У краен случај ние ко машки треба да фатиме кривина (за заедничко добро) кога дискусијата оди во погрешен правец па дури и кога знаеме дека не се во право :wink:.
 
?

..........

Гостин
Он : Ме интересира доколку ги немате потребните работи како мсн, скајп, фб постојано достапни од една страна а толку суштински и пресудни ви се за тоа дали врската ќе успее или не, односно имате само мобилен со цени високи до небо, што со просечна македонска плата и не можеш да си допуштиш многу зборење. Што правите тогаш, продолжувате со врската ?
Тогаш ќе ја прекинеме врската, затоа што немаме интернет:tapp:

Абе најискрена на светот и најчиста да е љубовта пак ќе те привлекуват тебе други личности, а инает со себе си да тера е секој различно способен. Е сега ако сакаш да ме убедиш дека кога си заљубен за тебе друго ништо на свет подобро не постои, џабе ќе прајме муабет, секогаш има подобро!
Не е инает брат, нормално е да те привлекуваат и други, во каква и да си врска и колку и да е голема љубовта....тоа е нормално кај секое човечко суштество и нема бегање од тоа, во прашање е само силниот карактер...и решителноста..
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Па што тогаш мене ме цитираш кога претендираш дискусијава да не се претвори во чат...читај ги глупостите на рубен ред
Ај заплачи.:(
Ти мали,не разбираш изгледа иронија и веднаш плачеш и се жалеш.Мое право е што ке пишам.Ти не можеш да ми кажеш што да пишам,a што не.:pipi:
Јас ако мислам така(иронично)во мојот претходен пост не значи дека сум во право.Ама кога веке сме кај глупостите ти продолжи,така да еднакви сме.:toe:

Peace:smir:

Се извинувам за офтопикот.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ја не би раскинал, што има врска ако е толкав период отсутна? Чим се сакаш со некого, заминувањето некаде не би требало да влијае на врската. Како и да е, сметам дека машкото дефинитивно повеќе може да издржи ваква ситуација, додека женските и коа би згрешиле (изневериле) ќе признаат и ќе се правдаат со тоа декаа "имаат свои потреби", "дека притисокот им бил голем" дрн, дрн јариња...само колку да си ја исперат устата.
Е сега има и некои што не би ни помислие на тоа :)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Не гледам тука причина за раскинување, ако постои вистинска љубов ни далечината ни нешто друго не може да влијае да се стави крај на врската. Јас не би раскинала за вакво нешто.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Штосот е што не постои вистинска љубов, таа е само меѓусебно привлекување на физичка основа и кога со тек на време ќе се заситиш, ќе згасне (љубовта).

Тоа ти е кога некој голем гравољубец јаде нон стоп, секој ден грав, се заситува во одреден момент, кулминација братче, и одеднаш решава дека одсега натаму ќе јаде спанаќ или барем ќе направи некој неделен распоред во неговата исхрана...

Ах таа желба на окото и стомакот ахаххахахаха душевни гревови хехеххе
 
M

mercenary

Гостин
Какво раскинување бе... :lud:
Ќе ја чекам, нормално... :wub:
 

Scorpia

The one and only
Член од
4 април 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Pa ke probame da ostaneme zaedno, ako biva - biva, ako ne biva se znae shto e drugoto resenie. Ali u nikoj slucaj ne bu raskinala na nekoj predvreme, bez voopshto i da se proba taa vrska na dalecina. Zboram za nekoj shto go sakam i za vrska za koja bi sakala da se potrudam da potrae.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не, лично јас имав таква врска 9 месеци во Америка, кога се вратив се си беше како порано дури љубовта е посилна, таму без изневерување и слични работи, воздрување без секс само со :drk: :) :D
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
не мора да значи...и женска ми ја немаше 3 месеци.......па после пак си се вративме на тоа што бевме :)
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
јас мислев дека ќе биде ок, ама ај види како е кога не се слушате како порано, не се гледате, не спиете, настанува љубомора повеќе од било кога, станувате многу напнати, па со сите се карате. Пробав јас, тоа е како формално да имаш дечко, а да се чувствуваш сам 24/7. Следниот пат кога ќе се најдам во таква ситуација, ќе предложам да си продолжиме со животите, па кога пак ќе се видиме, ако има нешто уште, да продолжиме. Ама и тоа е знак прашалник. Не велам дека не може да се издржи, знам луѓе кои со години чекале, ама работата е тоа што ќе ви го уништи животот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom