Расизам

Г

Господ

Гостин
Албино не е раса.
Па не е али ме интересира дали генетски може да се пренесе недостигот на пигмент?
Башка он спомна дека ги мрзи ради бојата на кожата а не оти нигерите крадат,индијанците се дивјаци и др.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Па не е али ме интересира дали генетски може да се пренесе недостигот на пигмент?
Башка он спомна дека ги мрзи ради бојата на кожата а не оти нигерите крадат,индијанците се дивјаци и др.

Ниггер не е ниггер само ради боја на кожа , да офарбаш нигер у бела боја (или албино нигер ) он ипак ќе си биде нигер.

10_Albino_africans-s350x437-1380-580.jpg

Сеуште ги има останатите нигерски одлики.
 
Г

Господ

Гостин
Ниггер не е ниггер само ради боја на кожа , да офарбаш нигер у бела боја (или албино нигер ) он ипак ќе си биде нигер.

Сеуште ги има останатите нигерски одлики.
Е тоа ми беше зборот.Дали нигерот е класичен нигер ко што ги замислуваме(мрзло/бандит)затоа што му е во гените или затоа што околината кај што расте го прави таков?
Дали нигер во богата израснат во бела фамилија во дружба на бели деца ќе биде истиот нигер кој што би бил ако би пораснал во сиромашно гето со другари апаши?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Е тоа ми беше зборот.Дали нигерот е класичен нигер ко што ги замислуваме(мрзло/бандит)затоа што му е во гените или затоа што околината кај што расте го прави таков?
Дали нигер во богата израснат во бела фамилија во дружба на бели деца ќе биде истиот нигер кој што би бил ако би пораснал во сиромашно гето со другари апаши?

Ќе биде образован self-hating нигер. Нигер во нигерско друштво е генгста, нигер во нигерско друштво во нигерско општество е.... па погледни ја Африка и племињата кои не биле никад во контакт со белците.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Хахаха! Го знаете вицот кога едно црнечко семејство одлучило да се преобрати во белци со минување преку „света река“ од која кога ќе излезеш на другата страна стануваш белец?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Хахаха! Го знаете вицот кога едно црнечко семејство одлучило да се преобрати во белци со минување преку „света река“ од која кога ќе излезеш на другата страна стануваш белец?

Таткото прв препливал станал белец, син му се мучел полека се дави , почнал да вика Тато помогни ми! Таткото рекол: Бегај бе нигер еден. Класика.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Таткото прв препливал станал белец, син му се мучел полека се дави , почнал да вика Тато помогни ми! Таткото рекол: Бегај бе нигер еден. Класика.
И тоа неизбежна класика, посебно кога се муабети за расизмот или пак омразата кон обоените. Заправо, пеоблемот е во тоа што најголем дел од нив е фрустриран што не е роден како белец.
-Надоврзување на вицот:
Стиви Вондер го прашале во едно интервју со какви проблеми се судира како слеп човек. Одговорот гласел: „Мислам дека не е толку страшно, излегувам на крај. Веројатно ќе имав поголеми проблеми ако бев црнец“
-За жал слео е човекот па не може да види дека е црнец, нели?
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Мразете ги црнците ама негде читав дека ептен тешко фаќале вошки.
 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
Политиката на немешање на генетскиот материјал за икс број генерации создава...скинхедси...
абе ептен се напнавте со скинхедсите а??
:pop:

--- надополнето ---

1. Што се постигнува со мешањето на расите?
Научно е докажано дека со мешањето на расите се намалува ризикот од секакви видови наследни болести како и малигни заболувања, (рак, тумор, леукемија)... Но каде можиш да му го докажеш тоа на некој РАСИСТ.

Пример јас ако имам некоја жена Кинескиња кај двајцата опаѓа ризикот од генетски наследни болести.

слободно земи си кинезкиња или јапонка да не те брани некој, јас си ја поштувам традицијата и ќе си земам македонка
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Е тоа ми беше зборот.Дали нигерот е класичен нигер ко што ги замислуваме(мрзло/бандит)затоа што му е во гените или затоа што околината кај што расте го прави таков?
Дали нигер во богата израснат во бела фамилија во дружба на бели деца ќе биде истиот нигер кој што би бил ако би пораснал во сиромашно гето со другари апаши?
Колку нигери познаваш надвор од ТВ екраните?
Еве на пример србите од друга страна...некој ги замислува со бради низ кои вирее флора и фауна,како мастурбираат на прикаски за аркан и неговите злочини,паѓаат во транс на цеца,мислат дека косово е уште во србија и дека победиле против хрватска,нато,ватикан,дека цел свет ковал завера против нив,носат опинци за кои се држат дури серат во чучавец,ждерат сланина и локаат ракија...и слично...во некои западни земји поимот за балканец е прилично интересен...

Ќе биде образован self-hating нигер. Нигер во нигерско друштво е генгста, нигер во нигерско друштво во нигерско општество е.... па погледни ја Африка и племињата кои не биле никад во контакт со белците.
Образованието некој го стекнал гелдајќи амерички акциони филмови од б продукција....



А за некоја ваква...нигерка...би го продал Косово сосе Метохија а бакшиш и Санџак и дел од Свилајнац...

Хахаха! Го знаете вицот кога едно црнечко семејство одлучило да се преобрати во белци со минување преку „света река“ од која кога ќе излезеш на другата страна стануваш белец?
Го знаеш вицот за расистот шо се давел во река,поминал црнец и му пружил рака,а овој одбил?

абе ептен се напнавте со скинхедсите а??
:pop:

--- надополнето ---




слободно земи си кинезкиња или јапонка да не те брани некој, јас си ја поштувам традицијата и ќе си земам македонка


Македонка шо го гледала ромпер стомпер...:pos2:
 
Г

Господ

Гостин
Колку нигери познаваш надвор од ТВ екраните?
Еве на пример србите од друга страна...некој ги замислува со бради низ кои вирее флора и фауна,како мастурбираат на прикаски за аркан и неговите злочини,паѓаат во транс на цеца,мислат дека косово е уште во србија и дека победиле против хрватска,нато,ватикан,дека цел свет ковал завера против нив,носат опинци за кои се држат дури серат во чучавец,ждерат сланина и локаат ракија...и слично...во некои западни земји поимот за балканец е прилично интересен...
E добро прашање :)
Али...големото али.
Од каде тој муабет дека нигерите крадат и ова она?
Зарем толку е свртен против нив големиот лош свет та сака да ги дискредитира :(
Да зборам за нашиве простори и тоа што сум видел

Циган=парталав,мрзлив,смрди.
Сакал ја нејќел таа ти е.

Албанец=Средно школо(кога се враќав накај дома) ми остави впечаток дека се грди,со унпрофор фризури и секогаш подготвени да ти ја смачкаат фацата ако не си албанец.

Колку од стереотипите се уствари вистина?
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
65
Поени од реакции
5
Бев расистички, кога бев на 17 години. Сега не сум.

--- надополнето ---

Неандерталците и сегашните луѓе се уште се поврзани, се наведува во најновата генетска студија објавена во Вашингтон. Имено сите луѓе со потекло од Европа, Азија и австроазискиот регион имаат ДНА на неандерталците, што не е случај со луѓето со потекло од Африка.

http://www.makdenes.org/archive/news/20100508/428/428.html?id=2035935

Сите сме од африка. Докажаа дека Ева е била црна.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Navistina ne mi e jasno kako mozeme da mrazime nekogo samo zaradi toa sto e poinakov od nas.
Na krajot na kraistata site sme lugje i site zasluzuvame isti moznosti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom