Расизам

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.304
Поени од реакции
29.772
Јас сум умерен расист. Не ги мразам црнците, Абориџините, Пакистанците и Арапите, само мислам дека треба да сме сегрегирани. По можност во посебни држави. Да се гледаме само како туристи и од светско на светско и од олимпијада до олимпијада.

Црнците посебно.
Не си ставај сам етикети кои други ги измислиле за да те (не) манипулираат.

„Расист“ како поим во огромен број случаи е злоупотребуван за социјален инжинеринг. Никој не е расист само заради тоа што не ги сака/претпочита мулти-култи ретардациите за „диверзитет“. Туку е само разумен поединец кој гледа колку проблеми произлегуваат од сето тоа.

На пример дефиницијата за расизам (една од нив) вели дека:
: the systemic oppression of a racial group to the social, economic, and political advantage of another
: a political or social system founded on racism and designed to execute its principles

Дали некој од вас овде се залага/работи на „систематска опресија на расна група, заради бенефит на друга“, или за политички систем базиран на расизам?
Јебено НЕ. Едноставно не сакате никој да ни наметнува идеологија на мешање сегде и секаде... Ако некој сака да се жени со црнкиња ок, супер за него. Само не мора да ми се допаѓа тоа што во секој ебан филм/серија повеќе од пола парови се мешани.

Дали тоа што мене не ми се допаѓа таа пропаганда - ме прави расист?
Не, но несомнено некој „разбуден“/либтард ќе ме нарече расист. Кој ги ебе, и нив и нивните етикети. Само не потпаѓајте под филмот дека правите нешто лошо или дека сте расисти. Не сте, само сакаат утре да го искористат тоа и да нѐ манипулираат. Не им играјте по нивната музика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom