Рапови-журови

П

Паган-др

Гостин
Гледам Бутбој на металскиве спомна за вечер, ај и тука.

Аго, Кацар, Чваре вечер у Парк.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.332
Поени од реакции
4.619
►►►►► APPLY THE BEAT ◄◄◄◄◄
25.01.2013
120 денари со конзумација

LIVE MASH UP PARTY

►►►►► APPLY THE BEAT ◄◄◄◄◄

Составен од DJ Davor aka ONE и неговите грамофони заедно со Fil Mano (drums) и Горан Папаз (sax) со нивните уникатни звуци!

НЕ ДОВОЛУВАЈТЕ ДА ВИ РАСКАЖУВААТ!!!

ВЕ ОЧЕКУВАМЕ !!!

FB event
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.276
Поени од реакции
764
Веќерас дами и господо има промоција на GREEN OUT на втор албум во МКЦ со почеток од 20:00 мислам, влез бесплатен. Треба да се испоштува... 1Л!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.332
Поени од реакции
4.619
Петок имаш ова


A вечерва имаш опасен настан, Блекстрит у МКИноватива Груп и Symphonics Entertainment(Бугарија) Ви го најавуваат доаѓањето на култниот амерички R’N’B состав од 90тите години, за прв пат во Македонија, Blackstreet. На 12ти Февруари (четврток), Blackstreet ќе го оддржат својот прв концерт во Скопје, во клубот Станица 26, со почеток во 23:00 часот, од каде Blackstreet ја започнуваат нивната голема, европска турнеја. Пред нивниот настап на бината ќе се појави и Hip Hop и R’N’B артистот Бобо со неговиот бенд од Бугарија, одличниот Софијски вокал Misscher, како и нашиот Тони Зен.


Blackstreet е американска R’N’B и Soul група формирана во Њујорк, САД. Тие се појавуваат на сцената во 1991 година. Во 1993 година, групата го издава нивниот деби албум “Blackstreet“. Синглот “Before I Let You Go“ беше помеѓу првите 10 хитови на Американската Билборд листа со што придобиваат голем број обожаватели во САД. Blackstreet ги следи повторно голем успех со нивниот втор албум “Another Level“. Овој албум го надминува успехот на првиот и се пласира на третото место на Американската Билборд листа. Во голема мера успехот се должи на големиот хит сингл, “No Diggity“ која е изработена во соработка со Dr. Dre. Оваа песна, која сега се смета за Рап класика и доби Греми награда, ги поставува Blackstreet на највисокото скалило во R’N’B светот.

Влезните билети ќе се продаваат на денот на концертот на влезот во Станица 26 по цена од 350 денари

FB event
 
На врв Bottom