Рапови-журови

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Na 22 Januari, Havana, Hip Hop zurche drugarche! Nastapuvaaat : SVP, Rimiski Masiv, Kontra napad, Dudo, Dlaboka Traga! Vlez : 150; Pocetok 21:00


 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
144
Да не отварам нова тема...нека оди тука

Концертот на Слаткаристика конечно во февруари - Хип хоп револуција во Скопје 13.02.2010 @ Метрополис арена


Долго очекуваниот концерт насловен како ХИП ХОП РЕВОЛУЦИЈА, во Скопје ке се одржи на 13-ти февруари(сабота) во Метрополис арена. Единстверниот и контраверзниот рапер Слаткаристика кој со својот успех дефинитивно ја одбележа 2009 година наметнувајки свој претпознатлив стил со македонска хип хоп музика ќе го одржи концертот во Скопје заедно со Тони Зен,кој неодамна го промовираше својот најнов албум насловен ``Во мој стил`` и цела Токсикологија. Фановите на хип хоп музиката ќе можат да присуствуваат на еден спектакуларен голем концерт на македонски хип хоп артисти. Песните ќе бидат изведувани во живо со бенд,гудачки состав од 9 члена(виолини,виоли,виолончела) и ДЈ сет. Интересни сценски настапи,кореографии,пиротехника и други изненадувања ќе бидат само дел од тој настан. За да можат да бидат и присутни различни генерации на концертот организаторите од Јованов Рекордс ни најавија дека ќе биде во функцијата и терасата на Метрополис арена каде што ќе има повозрасни и ВИП гости.

Картите пo цeнa oд 250 дeнари сe вo прeдпродажбa oд 27 Jануари (Срeдa) вo Југотoн и Сaлоните на Tobacco Together низ рeпубликатa. Нa Врaтa сe 350 денaри . VIP кaрти 500 дeнaри

БРОЈOT НA KAРТИ E OГРАНИЧEН !

`Ова е време на хип хоп музика. Благодарни сме на публиката што ја подржува македонската хип хоп сцена, воедно работата на Слаткаристика и другите негови соработници. Ќе се потрудиме да направиме вистински спектакл` ни изјавија од Јованов Рекордс.

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.279
Поени од реакции
4.499
Wikluh SKY во Хард Рок - 14.02.2010

Description
14.02.2010 Nedela
Na denot na vljubenite vo Sunday' Legendary HiP-HoP stage -
Phat Crew & Hard Rock za site vljubeni vo HiP - HoP im go pretstavuva edinstveniot SKY Wikluh (Bad Copy) ,dobro poznat na site onie koi barem malku go iskusile ovoj urban nacin na ziveenje.
Pozz
Phat Crew & Hard Rock

P.S Posle koncertot na SAF (Ludnica - I )
Ve ocekuvame da bidete del od Ludnica - II
Еј фак, недела тотално не ми одговара за клабинг. Why o Why работам само прва смена :(
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
neznam dali sum vo pravo ali gledam tuka nekoi "raperi " se vo zabuna pravat zurki i zemaat 15o den za vlez a nekoi decki koi stvarno vredat i promoviraat album 5o den vlez +album stvarno se precenuvaat a uste koga ke vidis koi se na flaer ke si reces poarno da si sedam vo park so ekipata nego da dam 150 den i da gledam kako na bina se koci nekoj naduvan kreten :tapp:
respekt za vistinskite mkd rap borci a ostanative preceneti kopiljaci koj gi eba :pusk:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.962
Поени од реакции
2.034
Ај прво тука ќе пишам, па ко ќе има официјално инфо ќе отворам нова тема.

Според edomaajka.com и Frenkie myspace, Едо и Френки гостуваат на 09.04 во Колосеум, Скопје, а на 10.04 во Инфинити, Битола. More info to follow... :)
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
Toni Зен 10.4.2010 Тропик ( Муртино ) - Струмица
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.566
Rappers Delight 16.04.2010 Club:CastroПлакатот објаснува све мислам.
Овој петок ќе се журкаме во Кастро!!!
Кој е за рапче... повелете :helou:
 
На врв Bottom