Рапови-журови

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од Roni.OldSchool, 22 октомври 2009.

 1. Roni.OldSchool

  Roni.OldSchool

  Член од:
  15 октомври 2009
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  16
  Промоција на Том3 - ДНС ЕКИПА . - ВО ДОБРО И ВО ЗЛО - ХАВАНА 31.10.2009.. БИДЕТЕ ТАМО

  ДНС ЕКИПА.. Според мене најхардкор рап екипа у Македонија..
  Промоција на новиот албум...
  31.10.09. - Хавана
  150 денари.. бидете тамо ќе биде ЛУДНИЦа.
  1L ! KEEP IT UNDERGROUND !:devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::drk:
   
  На РоксиХарт му/ѝ се допаѓа ова.
 2. acermk

  acermk лавот во сенка

  Член од:
  18 јуни 2009
  Мислења:
  1.671
  Допаѓања:
  483
  Епа идам да ви кажам...очекувајте ме ае позз
   
 3. Stre3T Danc@

  Stre3T Danc@ The definition of #BFABB

  Член од:
  10 април 2009
  Мислења:
  1.691
  Допаѓања:
  144
  Хип Хоп Револуција и во Битола ! 30.10.2009

   
 4. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.741
  Допаѓања:
  3.788
  Прибидејќи почнаа да се множат вакви журови, а темите најчесто се сведуваат на 2-3 поста, да не се прави гужва низ форум еве една ВАЖНА (со шпенагла) тема за ваквите културни збиднувања.

  Ајт, нек се угоде :)
   
 5. Паган-др

  Паган-др Гостин

 6. Roni.OldSchool

  Roni.OldSchool

  Член од:
  15 октомври 2009
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  16
  АЛООО. ДА НЕ ЈА УТНАВТЕ ТЕМАТА???
  ПИШЕТЕ СИ САМО ИДАМ ИЛИ НЕ ИДАМ А НЕ ТУКА слаткар ДА МИ ПОСТИРАТЕ! :pop::pop::pop::pop::pop::pop::pop:
   
 7. Слепо Црево

  Слепо Црево Оџачар Грла

  Член од:
  26 мај 2007
  Мислења:
  1.195
  Допаѓања:
  223
  Не се киксај бе :)
   
 8. GoD.HateUSaLL

  GoD.HateUSaLL Фар акрос д диштанс

  Член од:
  30 март 2008
  Мислења:
  8.261
  Допаѓања:
  8.191  Are you down with tha underground?!?!
   
 9. Stre3T Danc@

  Stre3T Danc@ The definition of #BFABB

  Член од:
  10 април 2009
  Мислења:
  1.691
  Допаѓања:
  144
  Дружење со Токсикологија - ТЦ Бисер

  [​IMG]
   
 10. Nikola Spasov

  Nikola Spasov amerikanec

  Член од:
  25 октомври 2009
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
 11. Stre3T Danc@

  Stre3T Danc@ The definition of #BFABB

  Член од:
  10 април 2009
  Мислења:
  1.691
  Допаѓања:
  144
  [​IMG]

  Легијата продолжува со својата турнеја низ Македонија, па свирка ќе има и овој викенд. Имено, по концертите во Велес, Штип и Куманово, на мета е Кавадарци.

  Во познатиот кавадаречки клуб К7 Легијата ќе настапи во полн состав, а освен свирка на оваа групација, симултано ќе се случува и Grafitty Jam, на кој ќе настапат Струја и Тонио Сан.

  Настанот е закажан за сабота, 7-ми ноември, стартот е на полноќ, а влезниците се по цена од 80 денари. ​
   
 12. Кртот

  Кртот Лоботомичар

  Член од:
  19 април 2007
  Мислења:
  653
  Допаѓања:
  23
  Македонски ХИП-ХОП-Случувања !!!

  [​IMG]
   
  На РоксиХарт му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Шоути

  Шоути

  Член од:
  16 ноември 2007
  Мислења:
  1.903
  Допаѓања:
  287
 14. Stre3T Danc@

  Stre3T Danc@ The definition of #BFABB

  Член од:
  10 април 2009
  Мислења:
  1.691
  Допаѓања:
  144
 15. Паган-др

  Паган-др Гостин

Сподели преку: