Рапови-журови

Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Промоција на Том3 - ДНС ЕКИПА . - ВО ДОБРО И ВО ЗЛО - ХАВАНА 31.10.2009.. БИДЕТЕ ТАМО

ДНС ЕКИПА.. Според мене најхардкор рап екипа у Македонија..
Промоција на новиот албум...
31.10.09. - Хавана
150 денари.. бидете тамо ќе биде ЛУДНИЦа.
1L ! KEEP IT UNDERGROUND !:devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::drk:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.778
Поени од реакции
629
Епа идам да ви кажам...очекувајте ме ае позз
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
144
Хип Хоп Револуција и во Битола ! 30.10.2009

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.413
Поени од реакции
4.735
Прибидејќи почнаа да се множат вакви журови, а темите најчесто се сведуваат на 2-3 поста, да не се прави гужва низ форум еве една ВАЖНА (со шпенагла) тема за ваквите културни збиднувања.

Ајт, нек се угоде :)
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
АЛООО. ДА НЕ ЈА УТНАВТЕ ТЕМАТА???
ПИШЕТЕ СИ САМО ИДАМ ИЛИ НЕ ИДАМ А НЕ ТУКА слаткар ДА МИ ПОСТИРАТЕ! :pop::pop::pop::pop::pop::pop::pop:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.230
ДНС ЕКИПА.. Според мене најхардкор рап екипа у Македонија..
Промоција на новиот албум...
31.10.09. - Хавана
150 денари.. бидете тамо ќе биде ЛУДНИЦа.
1L ! KEEP IT UNDERGROUND !:devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::drk:


Are you down with tha underground?!?!
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
144
Дружење со Токсикологија - ТЦ Бисер


 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
144


Легијата продолжува со својата турнеја низ Македонија, па свирка ќе има и овој викенд. Имено, по концертите во Велес, Штип и Куманово, на мета е Кавадарци.

Во познатиот кавадаречки клуб К7 Легијата ќе настапи во полн состав, а освен свирка на оваа групација, симултано ќе се случува и Grafitty Jam, на кој ќе настапат Струја и Тонио Сан.

Настанот е закажан за сабота, 7-ми ноември, стартот е на полноќ, а влезниците се по цена од 80 денари.​
 
На врв Bottom