Рамна Земја?

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
249
Поени од реакции
291
Mnogu mi se dopaga slikata vacuum /no vacuum. How? :ROFLMAO::pos:

Okay ne znaesh dovolno fizika i astronomija. Ne mora da se reklamirash.
Кога сме кај вакумот, мене од увек ме интересирале тие флуктуации у истиот како и појавата на виртуелни честички како и кршењето на законот на конзервација на енергијата, односно принципите на термодинамиката ако не се лажам. Малку сме офтопик, ама мислам поврзано е со темава околу вакумов и невакумов.
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
198
Поени од реакции
310
Темава 400 страни ке напрај а ниту еден доказ не видовме дека земјава е рамна. Па од толку многу рамноземјаши ваљда може да се соберете 200 души да изведете една експедиција појдете до тие ѕидови или куполи удрете во нив и ке ви поверуваме. Вака се палите на цртежи во пеинт од 805 година и драпате мадиња само
 

Red Zurla

Авион
Член од
29 јули 2021
Мислења
999
Поени од реакции
2.269
Темава 400 страни ке напрај а ниту еден доказ не видовме дека земјава е рамна. Па од толку многу рамноземјаши ваљда може да се соберете 200 души да изведете една експедиција појдете до тие ѕидови или куполи удрете во нив и ке ви поверуваме. Вака се палите на цртежи во пеинт од 805 година и драпате мадиња само
Thousands of miles of flat earth
Over the flat plain
High altitude balloon
Testing the globe
High altitude balloon 2
High altitude balloon over 30km.
High altitude balloon 13
High altitude balloon over 36km.
Автоматски споено мислење:

Па од толку многу ГЛОБУСАРИ ваљда може да се соберете 200 души да...
Докажете практично дека земјата се врти без примери со: автомобил,авион,хеликоптер и остали летачки машини кои не постоеле во 16-ти век...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom