Ракопис

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Незнам дали има ваква тема...ама ајде да отвориме...значи каков ракопис имате,со која рака пишувате, и како да го поправите ако имате вака грд ракопис ко мене....ракописов мој некогаш ко ќе напишам ни сам неможам да си разберам.дали оти левучар сум незнам што е финтава...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Незнам дали има ваква тема...ама ајде да отвориме...значи каков ракопис имате,со која рака пишувате, и како да го поправите ако имате вака грд ракопис ко мене....ракописов мој некогаш ко ќе напишам ни сам неможам да си разберам.дали оти левучар сум незнам што е финтава...
+1

Пишувам како со нозе, левучар сум, ни самата не си разбирам не па другите. Секогаш писмените македонски во средно ми беа оцена подоле поради ракописот :pos: Дека поправање освен ако не пишуваш пополека, малку морген, плус ние леваците мислам дека имаме специфични потези со раката кога пишуваме :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Трај не ме задевај Џени...сите писмени по македонски на табла ги читам....и се нервирам..секогаш ми кратат поени за ракописот...а не е до мене озбилно се трудам ама не иде :kesa:
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
158
Поени од реакции
9
Јас сум десничар ама пишувам како со г'з.Озбилно некогаш ни јас сам не си разбирам.
 
Г

Господ

Гостин
+1 На рапорт левак кој не е во можност да си го прочита текстот што го напишал пред пет минути :icon_lol:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Деснак сум и шмекерски пишувам :)
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
+1

Пишувам како со нозе, левучар сум, ни самата не си разбирам не па другите. Секогаш писмените македонски во средно ми беа оцена подоле поради ракописот :pos: Дека поправање освен ако не пишуваш пополека, малку морген, плус ние леваците мислам дека имаме специфични потези со раката кога пишуваме :)

+2 , левак и македонски писмена не идат заедно.
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
212
Поени од реакции
12
Со десна рака пишувам но како со лева нога:nesvest:

Но имам некаде прочитано дека луѓето со лош ракопис имаат натпросечна интелегенција(вистина или лага дилема е сега)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Десњак сум ама кога пишувам кирилица наликува на сумерското клинесто писмо.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас сум левак и ко мала имав проблеми, знаете шмрљав и слично, ама сега можам слободно да кажам дека имам одличен ракопис, дури сите ми се чудат како левак има толку убав ракопис. Не е се до раката, до техниката на пишување е. Имам другари и другарки деснаци се, па нема жив човек што може да им разбере што напишале.

Красниопис имам и се гордеам со тоа. :pipi:


*нарцис :icon_lol:*
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Деснак сум и имам релативно добар ракопис. Само уште не знам зошто понекогаш пишувам накосено а понекогаш исправено.
Битно, разбирливо пишувам и јас лично си го сакам ракописот:)))
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Јас сум левак и ко мала имав проблеми, знаете шмрљав и слично, ама сега можам слободно да кажам дека имам одличен ракопис, дури сите ми се чудат како левак има толку убав ракопис. Не е се до раката, до техниката на пишување е. Имам другари и другарки деснаци се, па нема жив човек што може да им разбере што напишале.

Красниопис имам и се гордеам со тоа. :pipi:


*нарцис :icon_lol:*
Додека пишувавме печатно у школо си ги чувам тетратките гледам закон ракопис сум имал...е од коа почнало ова ракописново...буквиве едната за кавадарци другата за неготино..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Додека пишувавме печатно у школо си ги чувам тетратките гледам закон ракопис сум имал...е од коа почнало ова ракописново...буквиве едната за кавадарци другата за неготино..

Кај мене е обратно. Прво и второ одделение навистина имав лош ракопис, претежно затоа што многу шмрљав со раката, кога пишував обавезно мораше левата рака да ми биде цела со мастило или од моливот да имам остатоци. :)

Со тек на време го поправив и сега е одлично...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Незнам дали има ваква тема...ама ајде да отвориме...значи каков ракопис имате,со која рака пишувате, и како да го поправите ако имате вака грд ракопис ко мене....ракописов мој некогаш ко ќе напишам ни сам неможам да си разберам.дали оти левучар сум незнам што е финтава...
+1

Пишувам како со нозе, левучар сум, ни самата не си разбирам не па другите. Секогаш писмените македонски во средно ми беа оцена подоле поради ракописот :pos: Дека поправање освен ако не пишуваш пополека, малку морген, плус ние леваците мислам дека имаме специфични потези со раката кога пишуваме :)
+1 На рапорт левак кој не е во можност да си го прочита текстот што го напишал пред пет минути :icon_lol:
+1
Само што си разбирам што си пишувам, еднаш ме викнале да си го прочитам тестот и добив двојка мада имав напишано за 0 :icon_lol:

Јас сум левак и ко мала имав проблеми, знаете шмрљав и слично, ама сега можам слободно да кажам дека имам одличен ракопис, дури сите ми се чудат како левак има толку убав ракопис. Не е се до раката, до техниката на пишување е. Имам другари и другарки деснаци се, па нема жив човек што може да им разбере што напишале.

Красниопис имам и се гордеам со тоа. :pipi:


*нарцис :icon_lol:*
One of a kind :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom